„Kaspersky Lab“: kaip atsiranda aptiktų virusų pavadinimai?

Publikuota: 2012 m. lapkričio 22 d. ketvirtadienis

Apie virusų pavadinimus pasakoja Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ pagrindinis antivirusų ekspertas.

Pavadinimą kenkėjiškai programai paprastai suteikia ją aptikęs ir išanalizavęs antivirusų ekspertas. Šiuo atveju tai gali būti ir būdingi raidžių junginiai, pastebėti kodo struktūroje. Jei kenkėjiškos programos autorius tyčia nurodo jos pavadinimą, ekspertai dažniausiai į tai nekreipia dėmesio.

Kitokia situacija yra su Gauss – sudėtinga kenkėjiška programa, neseniai aptikta Artimuosiuose Rytuose. Vienas iš „Trojos“ virusų modulių turėjo jo autorių suteiktą pavadinimą „Gauss“. Kadangi tai yra vienas svarbiausių kenkėjiškos programos elementų ir būtent jame realizuojamos bankinių duomenų vagystės galimybės, mes visą kenkėjišką kompleksą pavadinome pagal šį komponentą.

Verta paminėti, kad šios kenkėjiškos programos moduliai turi vidinius pavadinimus, kuriuos tikriausiai suteikia pagerbdami žymius matematikus ir filosofus, tokius kaip Kurtas Giodelis (Kurt Gödel), Johanas Karlas Frydrichas Gausas (Johann Karl Friedrich Gauss), Žozefas Luji Lagranžas (Joseph Louis Lagrange). Kodėl autoriai kenkėjiškas programas pavadino būtent taip? Galbūt jie norėjo pademonstruoti savo erudiciją ir intelektą.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »