„Kaspersky Lab“: kas gresia Vakarams?

Publikuota: 2012 m. spalio 16 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ ekspertai atliko Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalims aktualiausių informacinių grėsmių tyrimą. Jo rezultatai rodo, kad dėl didžiulės interneto plėtros ir aktyvaus europiečių bei amerikiečių naudojimosi tinklo galimybėmis auga kibernetinių nusikaltimų skaičius, o sąlyginė vartotojų apsauga ir elementarios „tinklo higienos“ žinios skatina kenkėjus taikyti naujas technologijas ir socialinės inžinerijos metodus.

Šiuo metu beveik pusė Vakarų šalių patenka į 20-uką pagal interneto vartotojų skaičių, daugumai jų gyventojų tinklas jau seniai yra ne tik informacijos šaltinis, bet ir bendravimo, apsipirkimo bei atsiskaitymo už paslaugas erdvė. Be to, Europos ir Amerikos gyventojai tradiciškai didesnę santaupų dalį saugo bankuose ir labai aktyviai naudojasi bankinėmis procedūromis realiuoju laiku bei mobiliosiomis technologijomis finansinėms operacijoms atlikti. Savo apsaugai jie paprastai naudoja licencijuotą programinę įrangą, įmontuotas apsaugos priemones, taip pat pasikliauja elementariomis žiniomis apie saugų elgesį tinkle. Minėtuose regionuose pirmąjį 2012 m. pusmetį daugiau nei į pusę kompiuterių (62,4 proc.) buvo įdiegta patobulintų apsaugos mechanizmų operacinė sistema Windows 7.

Tačiau sąlyginė kompiuterių apsauga Vakaruose skatina kenkėjus imtis veiksmų: kurti naujas technologijas ir vartotojų apgavystės metodus. Po reikalingo pirmojo išbandymo šie metodai toliau taikomi ir kituose regionuose. Pagrindinis daugumos kibernetinių nusikaltėlių tikslas – gauti pelną, tad jo siekdami jie naudoja vadinamąsias Trojos arklio virusines programas finansinei informacijai iš vartotojų išvilioti, taip pat įvairius sukčiavimo būdus, tokius kaip netikros antivirusinės programos, suklastoti paieškos rezultatai, blokuotojai ir pan. Be to, sukčiai visada atsižvelgia į vietos specifiką ir konkrečių šalių gyventojų mentalitetą. Pavyzdžiui, Trojos arklio tipo virusas Flashfake, kuris užkrėsdavo kompiuterius, valdomus „Mac OS X“ operacinės sistemos, dažniausiai buvo platinamas Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kur tradiciškai populiari kompanijos „Apple“ produkcija.

„Kibernetiniai nusikaltėliai pelnosi iš Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos vartotojų vogdami finansinę informaciją, juos apgaudinėdami ir išviliodami pinigus, – komentuoja Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas. – Šiame regione yra daug užkrėstų kompiuterių, kurie surenka finansinius duomenis, platina netikras antivirusines programas ir pakeičia vartotojų srautą. Tai liudija ir skaičiai: daugiau nei 70 proc. Sinowal atakų, daugiau nei 40 proc. SpyEyes atakų, renkančių finansinę informaciją, ir 67 proc. netikrų antivirusinių programų aptikimo atvejų pirmąjį 2012 m. pusmetį užfiksuota būtent šiuose regionuose.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »