„Kaspersky Lab“ kas mėnesį išleidžia 4 petabaitus atnaujinimų

Publikuota: 2014 m. lapkričio 11 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ suskaičiavo, kad kas mėnesį jos apsaugos produktai visame pasaulyje gauna iki 60 tūkst. atnaujinimų. Bendra šių atnaujinimų apimtis – keturi petabaitai. Arba beveik vienas milijonas filmų. Arba daugiau nei dešimt milijonų knygų. Jei toks skaičius knygų būtų sukrautos viena ant kitos, bokštatas pasiektų Mėnulį.

Atnaujinant aktualizuojamos signatūrinės bazės, foniniu režimu parsiunčiami svarbūs papildymai. Kartu su euristinėmis technologijomis tai leidžia užtikrinti vartotojų duomenų apsaugą nuo kasdien atsirandančių virusų, eksploitų, netikrų puslapių ir kitų įmantrių kibernetinių nusikaltėlių metodų. Kiekvieną parą „Kaspersky Lab“ ekspertai analizuoja ir papildomai įrašo į signatūrų bazę per tris tūkstančius pavojingos programinės įrangos egzempliorių, – tai yra, per šimtą milijonų kenkėjiško kodo egzempliorių per metus.

Visų produktų atnaujinimų apimtis per sekundę sudaro apie 14 gigabitų (t. y., 1,75 gigabaitų), ir jie siunčiami apytiksliai 25 milijonams unikalių IP adresų 200 šalyse ir teritorijose kiekvieną dieną. Per mėnesį susikaupia daugiau nei 4 petabaitai duomenų, perduotų „Kaspersky Lab“ produktams. Tačiau paprastas vartotojas šio didelio ir kruopštaus bendrovės ekspertų darbo nepastebi, mat atnaujinimai diegiami nepastebimai ir automatiškai, nenaudojant saugomų įrenginių sistemų resursų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »