„Kaspersky Lab“ linki saugių Naujųjų metų!

Publikuota: 2012 m. gruodžio 31 d. pirmadienis

Per šventes saugumui socialiniuose tinkluose gresia rimtas pavojus. Nemažai žmonių šventiniu laikotarpiu leidžia laiką socialiniuose tinkluose. Ir kenkėjai, žinoma, pasinaudoja šia situacija. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės socialinių tinklų vartotojams džiaugsmingai ir be praradimų sutikti Naujuosius metus.

Belaidžiai sujungimai – nauda kenkėjams

Prieš Naujuosius lengvabūdiškas elgesys socialiniuose tinkluose gali tapti rimta duomenų saugumo problema. Wi Fi tinklai šventimo vietose – tikra dovana duomenų vagims. Nemažai vartotojų savo įrenginių apsaugai pasirenka nepakankamai patikimus slaptažodžius ir neretai palieka juos be priežiūros viešose vietose. Pavogti šie įrenginiai sukčiams suteikia neribotą prieigą prie juose esančios informacijos. Netgi įrenginyje įdiegta šiuolaikiška apsaugos sistema nebus veiksminga, jei vartotojai atidėlios atnaujinimus ir jos laiku neatnaujins. Ir būtent iki atnaujinimų įdiegimo kenkėjai dažniausiai puola.

Jei kompiuteryje ar telefone neįdiegta patikima programinės įrangos apsauga, Bluetooth arba WLAN gali būti panaudoti kenkėjiškoms programoms perduoti. Populiarūs priedai, tokie kaip naudingos programos ir pramogos, taip pat kelia grėsmę. Tarp įvairių priedų reguliariai aptinkamos gerai užmaskuotos kenkėjiškos programos, kurias neprofesionalams sunku aptikti.

Apsaugok savo reputaciją

Problemų kyla ne tik dėl prieigos prie paslaugų realiuoju laiku per neapsaugotus nešiojamuosius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus – socialiniai tinklai taip pat turi silpnų vietų, kurios palengvina asmeninių vartotojų duomenų vagystę. Sąskaitų kontrolė, asmeninių pranešimų peržiūra, įrašų svečių knygoje klastojimas – tai tik keli galimi padariniai. Atidaręs elektroniniu paštu atsiųstą nuorodą tariamai iš „Facebook“ vartotojas patenka į tinklalapį, panašų į globalų socialinį tinklą, kur reikalaujama įrašyti prisijungimo vardą ir slaptažodį. Kai tik auka įrašo savo duomenis, programišiai gauna prieigą prie slaptažodžių. Kadangi dauguma žmonių linkę naudotis vienodais slaptažodžiais tokiose paslaugose kaip „eBay“, „Amazon“ ir elektroninis paštas, tai gali sukelti pavojingą grandininę reakciją. Tokių situacijų išvengsite, jei ne keliausite panašiomis nuorodomis, o visada savarankiškai įrašykite adresą naršyklėje.

Nors ir patogu lankytis socialiniuose tinkluose iš mobiliųjų įrenginių, visada verta prisiminti vartotojų tykančius pavojus. Pagrindinė taisyklė: niekada nesilankykite internete be įdiegtos atnaujintos programinės įrangos apsaugos versijos. Antra taisyklė: prieš internete publikuojant asmeninę informaciją visada verta pamąstyti, ar šios nuotraukos, vaizdo įrašai ar įrašai socialiniuose tinkluose tokie nekalti kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »