„Kaspersky Lab“ linki saugių Naujųjų metų!

Publikuota: 2012 m. gruodžio 31 d. pirmadienis

Per šventes saugumui socialiniuose tinkluose gresia rimtas pavojus. Nemažai žmonių šventiniu laikotarpiu leidžia laiką socialiniuose tinkluose. Ir kenkėjai, žinoma, pasinaudoja šia situacija. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės socialinių tinklų vartotojams džiaugsmingai ir be praradimų sutikti Naujuosius metus.

Belaidžiai sujungimai – nauda kenkėjams

Prieš Naujuosius lengvabūdiškas elgesys socialiniuose tinkluose gali tapti rimta duomenų saugumo problema. Wi Fi tinklai šventimo vietose – tikra dovana duomenų vagims. Nemažai vartotojų savo įrenginių apsaugai pasirenka nepakankamai patikimus slaptažodžius ir neretai palieka juos be priežiūros viešose vietose. Pavogti šie įrenginiai sukčiams suteikia neribotą prieigą prie juose esančios informacijos. Netgi įrenginyje įdiegta šiuolaikiška apsaugos sistema nebus veiksminga, jei vartotojai atidėlios atnaujinimus ir jos laiku neatnaujins. Ir būtent iki atnaujinimų įdiegimo kenkėjai dažniausiai puola.

Jei kompiuteryje ar telefone neįdiegta patikima programinės įrangos apsauga, Bluetooth arba WLAN gali būti panaudoti kenkėjiškoms programoms perduoti. Populiarūs priedai, tokie kaip naudingos programos ir pramogos, taip pat kelia grėsmę. Tarp įvairių priedų reguliariai aptinkamos gerai užmaskuotos kenkėjiškos programos, kurias neprofesionalams sunku aptikti.

Apsaugok savo reputaciją

Problemų kyla ne tik dėl prieigos prie paslaugų realiuoju laiku per neapsaugotus nešiojamuosius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus – socialiniai tinklai taip pat turi silpnų vietų, kurios palengvina asmeninių vartotojų duomenų vagystę. Sąskaitų kontrolė, asmeninių pranešimų peržiūra, įrašų svečių knygoje klastojimas – tai tik keli galimi padariniai. Atidaręs elektroniniu paštu atsiųstą nuorodą tariamai iš „Facebook“ vartotojas patenka į tinklalapį, panašų į globalų socialinį tinklą, kur reikalaujama įrašyti prisijungimo vardą ir slaptažodį. Kai tik auka įrašo savo duomenis, programišiai gauna prieigą prie slaptažodžių. Kadangi dauguma žmonių linkę naudotis vienodais slaptažodžiais tokiose paslaugose kaip „eBay“, „Amazon“ ir elektroninis paštas, tai gali sukelti pavojingą grandininę reakciją. Tokių situacijų išvengsite, jei ne keliausite panašiomis nuorodomis, o visada savarankiškai įrašykite adresą naršyklėje.

Nors ir patogu lankytis socialiniuose tinkluose iš mobiliųjų įrenginių, visada verta prisiminti vartotojų tykančius pavojus. Pagrindinė taisyklė: niekada nesilankykite internete be įdiegtos atnaujintos programinės įrangos apsaugos versijos. Antra taisyklė: prieš internete publikuojant asmeninę informaciją visada verta pamąstyti, ar šios nuotraukos, vaizdo įrašai ar įrašai socialiniuose tinkluose tokie nekalti kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »