„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugiai atostogauti

Publikuota: 2013 m. liepos 3 d. trečiadienis

Prasidėjo vasaros atostogų metas. Smagu greitai dalytis įsimintiniausių atostogų akimirkų nuotraukomis. Deja, tarptinklinis ryšys (angl. roaming) yra gana brangi paslauga, todėl nemokamos prieigos taškai prie interneto – optimaliausias sprendimas turistams. Deja, naudotis nemokama prieiga internete gali būti pakankamai rizikinga. „Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo įrenginius keliaujant.

1. Būtinai įveskite slaptažodį įrenginio ekranui blokuoti, kad niekas neturėtų priėjimo prie jūsų asmenines informacijos. Beje, daugumoje įrenginių įdiegta veido atpažinimo funkcija. Nustatyti tokį apsaugos būdą nesudėtinga, o naudoti paprasčiau nei skaičių kodą.

2. Saugokite savo įrenginius! Nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai, planšetės ir kameros patenka į rizikos grupę. Kibernetiniai sukčiai dažnai šnipinėja socialiniuose tinkluose perimdami jūsų nuorodas, bankinę ir asmeninę informaciją. Suderinkite asmeninį VPN-kanalą ir naudokitės juo jungdamiesi prie socialinių tinklų kavinėse arba viešbučiuose.

3. Būkite labai atsargūs naudodamiesi Wi-Fi kavinėse arba oro uoste. Būtinai įstaigos, teikiančios nemokamą Wi-Fi, darbuotojų paklauskite tikslaus tinklo pavadinimo ir prieigos taško parametrų. Kai kurie kenkėjai kuria netikrus tinklus panašiais pavadinimais ir perima prie jų tinklo prisijungusių naudotojų informaciją.

4. Išsinuomokite mobilųjį prisijungimo prie interneto įrenginį (angl. hotspot). Šis už išmanųjį telefoną mažesnis įrenginys gauna prieigą prie interneto su vietine SIM kortele ir „padalija“ ją išoriniams įrenginiams, išmaniesiems telefonams arba kompiuteriams naudojant Wi-Fi. Taip galima išvengti didelių sąskaitų už tarptinklinį ryšį ir nesaugių prieigų.

5. Saugokite savo įrenginius nuo vagysčių arba praradimų. Prisegti savo mėgstamą išmanųjį telefoną grandine tikriausiai ne pati geriausia išeitis, tačiau jį pametus galima įjungti GPS išmaniojo sekimo funkciją, taip pat duomenų šalinimo funkciją, kuri įdiegta sprendime „Kaspersky Mobile Security“.

Šaltinis: pranešimas spauda
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »