Kibernetiniai nusikaltimai verslui kelia rimtą grėsmę

Publikuota: 2012 m. spalio 26 d. penktadienis

2012 m. opiausių verslo problemų sąraše kibernetinės grėsmės atsidūrė antroje vietoje, o pirmoje – nesklandumai, susiję su ekonomikos nestabilumu. Šie duomenys buvo gauti „Kaspersky Lab“ kartu su bendrove „B2B International“ 2012 m. atliktame tyrime. Tyrimo metu savo nuomonę apie informacinį saugumą išreiškė daugiau nei 3000 IT specialistų iš 22 pasaulio šalių.

Kas antras apklaustasis (50 proc.) mano, kad kibernetinės grėsmės yra tarp trijų rimčiausių verslo problemų, iš jų 19 proc. šią grėsmę laiko pavojingą. Bendrai kibernetinių nusikaltėlių veikla grėsmių sąraše tik neženkliai atsilieka nuo ekonomikos nestabilumo (55 proc.) ir ženkliai viršija kitas verslo problemas.

Ateityje informacijos saugumo problemų aktualumas tik didės – tuo įsitikinę 42 proc. apklaustųjų. Pasak verslo atstovų, per artimiausius dvejus metus kibernetinės grėsmės taps opiausia verslo problema, nustelbianti netgi ekonomikos nesklandumus. Tai tikrai pagrįsta nuomonė, ją patvirtina „Kaspersky Lab“ statistika, liudijanti nepaliaujamą kibernetinių nusikaltėlių aktyvumo augimą. 2011 m. „Kaspersky Lab“ kasdien aptikdavo apie 70 tūkst. naujų kenkėjiškų programų, o šiais metais rodiklis išaugo iki 125 tūkst. Dar sparčiau didėja kenkėjiškos programinės įrangos mobiliosioms platformoms skaičius, pirmiausia „Android“ įrenginiams: per 2011 m. kenkėjiškų objektų kiekis padidėjo 200 kartų. Kadangi dabar mobilieji įrenginiai vis dažniau taikomi prieigai prie korporatyvinės infrastruktūros ir svarbios informacijos, jie reikalauja ypatingos kontrolės ir apsaugos.

Dar viena rimta verslo problema – tikslinės infrastruktūros atakos siekiant pavogti kritiškai svarbią informaciją. Joms atlikti pasitelkiamas internetinis šlamštas, „nulinės dienos“ pažeidžiamumas, kenkėjiški įrašai (skriptai) ir kiti būdai. Todėl norint sušvelninti kompanijos atakos grėsmę būtina taikyti kompleksinį apsaugos sprendimą ir užtikrinti visų infrastruktūros elementų – darbuotojų kompiuterių, failų ir pašto serverių, interneto tinklų sietuvų, virtualių mašinų ir mobiliųjų įrenginių – saugumą.

Visą „Verslo informacijos saugumas, 2012“ tyrimo, atlikto „Kaspersky Lab“ kartu su bendrove „B2B International“, rezultatų ataskaitą rasite čia:www.kaspersky.ru/beready/latest-thinking. Išsamią informaciją apie grėsmes verslui, „Kaspersky Lab“ apsaugos technologijas, korporatyvinių sprendimų galimybes rasite čia: www.kaspersky.ru/beready.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »