Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

Publikuota: 2014 m. gegužės 26 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. Naujame tinklalapyje http://kaspersky-cyberstat.com/ bendrovė surinko statistinę informaciją iš viso pasaulio apie tai, ką žmonės veikia tinkle, kokiais įrenginiais naudojasi ir su kokiomis grėsmėmis susiduria. Visi šie duomenys atnaujinami kas sekundę realiuoju laiku, tad tinklalapio lankytojai gali stebėti, kaip keičiasi pasaulis.

Ypatingas dėmesys, žinoma, skiriamas kibernetinėms grėsmėms. Visą parą stebėdama tinkle pasirodančią kenkėjišką programinę įrangą „Kaspersky Lab“ visada žino, kokie virusai šiuo momentu aktyviausi, kaip jie kenkia vartotojams ir jų įrenginiams, kokios šalies gyventojai labiausiai gali nukentėti nuo vieno arba kito kompiuterinio viruso. Pavyzdžiui, tinklalapyje pateikiami plačiai paplitusių internetinių grėsmių reitingai, šį mėnesį dažniausiai atakuojamos šalys, taip pat ką tik aptiktos kenkėjiškos programinės įrangos pavyzdžiai.

Tinklalapyje duomenys apie kibernetines grėsmes papildyti statistika apie bendrą pasaulio interneto vartotojų skaičių, tarp jų – pradėjusieji šiemet naudotis globaliuoju tinklu. Be to, naujojo resurso lankytojai gali sužinoti, kiek elektroninių laiškų visame pasaulyje išsiųsta per metus, kiek pranešimų tinklaraščiuose parašyta per dieną, kiek mobiliųjų telefonų parduota ir į kiek tinklalapių įsilaužta. Ir tai toli gražu ne viskas.

„Interneto vartotojų skaičius ženkliai didėja kiekvieną dieną, o kartu – elektroninių įrenginių skaičius ir, deja, kibernetinių grėsmių įvairovė. Šiuo metu vien kenkėjiškų mobiliųjų priedų yra daugiau nei 12 mln., – pasakoja Sergejus Novikovas, „Kaspersky Lab“ tyrimo centro vadovas. – Formuodami aktualų kibernetinio pasaulio vaizdą mes akivaizdžiai rodome, kaip šis pasaulis plečiasi, ir ši plėtra suteikia ne tik nuostabių galimybių, bet ir riziką.“

Portalo http://kaspersky-cyberstat.com/ statistika iš dalies surinkta pasitelkiant debesų infrastruktūrą „Kaspersky Security Network“, leidžiančią realiuoju laiku matyti informaciją apie naujas „Kaspersky Lab“ aptinkamas grėsmes, iš dalies gauta iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, statistinių paslaugų realiuoju laiku worldometers.info ir realityclock.com. Beje, bet kurį tinklalapio skaitiklį kiekvienas besidomintis vartotojas gali įkelti į savo interneto puslapį tiesiog paspaudęs tam tikrą mygtuką „iframe“ bloko apačioje.

Vidinė „Kaspersky Lab“ informacija apie naujas grėsmes apdorojama antivirusų grupės analitikų, dirbančių bendrovės biuruose įvairiose šalyse. Skirtingose laiko juostose esantys ekspertai tokiu būdu užtikrina nuolatinį internetinės erdvės skenavimą, tikrindami naują kenkėjišką programinę įrangą. Aptiktos grėsmės nedelsiant įtraukiamos į antivirusines visų „Kaspersky Lab“ produktų bazes. Išsamiai susipažinti su analitikų darbu ir sužinoti, kaip atrodo bendrovės antivirusinė laboratorija jos centrinėje būstinėje Maskvoje, galima atlikus virtualų turą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »