Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Publikuota: 2016 m. gruodžio 19 d. pirmadienis

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. Nauji partneriai atsineša daugiau iššifravimo įrankių ir virusų aukoms siūlo naujų galimybių.

„No More Ransom“ 2016 m. liepą pradėjo Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „Intel Security“ ir „Kaspersky Lab“, sukurdami naują bendradarbiavimo lygį tarp teisėsaugos ir privačių bendrovių kovojant su išpirkos reikalaujančiais virusais. Projekto portale žmonės gali rasti informacijos apie išpirkos reikalaujančius virusus, kaip jie veikia ir, svarbiausia, kaip apsaugoti save bei nemokamai vienu iš iššifravimo įrankių atrakinti failus.

Išpirkos reikalaujantys virusai – pasaulinė epidemija, turinti įtakos viso pasaulio žmonėms. Kad būtų geriau atspindima situacija, dabar portalas prieinamas ne tik anglų, bet ir olandų, rusų, prancūzų, italų, portugalų kalbomis, netrukus atsiras ir daugiau kalbų.

 

Austrijos, Kroatijos, Danijos, Suomijos, Maltos, Rumunijos, Singapūro ir Slovėnijos policijos tarnybos taip pat prisijungė prie partnerių – dabar projekte dalyvauja iki 22 šalių.

„Beveik niekas nėra apsaugotas nuo virusų. Mūsų duomenys rodo, kad per pastaruosius metus išpuoliai prieš įmones padidėjo tris kartus, ir dabar jie vyksta kas 40 sekundžių, prieš tai vykdavo kas 2 minutes. Išpuoliai prieš individualius naudotojus padidėjo iki kas 10 sekundžių, anksčiau – kas 20 sekundžių. Tai sutapo su naujų rūšių virusų banga. Pernelyg daug žmonių manė, kad jie neturi kito pasirinkimo, tik sumokėti. Deja, ir daugelis sumokėjusiųjų išpirką, įskaitant vieną iš penkių įmonių, niekada neatgavo savo failų. Šis projektas suteikia alternatyvą – atrakinti failus nemokant išpirkos“, – sako Jornt van der Wiel, „Kaspersky Lab“ Pasaulio tyrimų ir analizės komandos saugumo ekspertas.

Privataus sektoriaus įmonės ir teisėsaugos institucijos vienija pastangas kovoje su kibernetiniais nusikaltėliais, siekiančiais pasisavinti didžiules sumas. Tik virusų išmanymas padės sustabdyti jų plėtrą. Kai kurios paprastos apsaugos priemonės gali užkirsti kelią žalai: visada turėkite atnaujintą atsarginę sistemą, ir išpirkos reikalaujantis virusas negalės sunaikinti jūsų asmeninių duomenų, taikykite patikimą antivirusinę programinę įrangą, nuolat atnaujinkite visą kompiuterio programinę įrangą, nes bet kuri paskyra gali būti pažeista.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »