Mažėja „DdoS“ išpuolių

Publikuota: 2016 m. vasario 3 d. trečiadienis

„Kaspersky Lab“ paskelbė 2015 m. ketvirtojo ketvirčio ataskaitą apie „DDoS“ atakas. Per ataskaitinį laikotarpį sumažėjo šalių, kuriose buvo tikslingai paskirstyti ištekliai, bei atsirado naujų kanalų, kuriais naudojasi kibernetiniai nusikaltėliai ištekliams nukenksminti. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat surengta ilgiausia 2015 m. užkrėstų kompiuterių „DDoS“ ataka, trukusi daugiau nei dvi savaites.

Ištekliai 69 šalyse buvo orientuoti į kompiuterių tinklo (angl. botnet) išpuolius (palyginti su 79 šalimis trečiąjį ketvirtį). Kaip ir trečiąjį ketvirtį, dauguma išpuolių (94,9 proc.) vyko tik 10 šalių. Buvo keletas nedidelių pokyčių tarp ketvirtojo ketvirčio lyderių, tačiau Kinija, Pietų Korėja ir JAV išliko labiausiai nukentėjusių šalių sąrašo viršūnėje.

Ilgiausias ketvirtąjį ketvirtį užfiksuotas „DDoS“ išpuolis truko 371 valandą (arba 15,5 dienos) – tai 2015 m. rekordas. Per ataskaitinį laikotarpį kibernetiniai nusikaltėliai puolė taikydami įvairių šeimų virusus. Trečiąjį ketvirtį tokių sudėtingų išpuolių dalis buvo 0,7 proc., o paskutinį mėnesio ketvirtį pasiekė 2,5 proc. „Linux“ šlamštalaiškiai toliau populiarėja – nuo 45,6 proc. iki 54,8 proc. visų 2015 m. ketvirtąjį ketvirtį registruotų „DDoS“ išpuolių.

Tarp kitų ketvirtąjį ketvirtį pastebėtų tendencijų – nauji kanalai „DDoS“ išpuoliams vykdyti, siekiant išnaudoti trečiųjų šalių silpnąsias konfigūracijos vietas. Pirmiausia nusikaltėliai nukreipė srautą į tikslines svetaines per „NetBIOS“ serverius, domeno kontrolės paslaugas, siejamas dinamine prieiga, ir į „WD Sentinel“ licencijavimo serverius. Užpuolikai toliau naudojo „IoT“ įrenginius, pavyzdžiui, ekspertai nustatė apie 900 vaizdo kamerų visame pasaulyje, iš kurių buvo suformuotas užkrėstų kompiuterių tinklas, naudojamas „DDoS“ išpuoliams vykdyti.

„Kaspersky Lab“ ekspertai taip pat aptiko naujo tipo išpuolius, nukreiptus į interneto išteklius, valdomus „WordPress“ sistemos. „JavaScript“ kodas įvedamas į interneto išteklius ir vėliau nukreipiamas į tikslinus išteklius naudotojo naršyklės vardu. Vieno tokio „DDoS“ išpuolio galia siekė 400 Mbit / s ir truko 10 valandų. Užpuolikai, naudodamiesi užkrėsta „WordPress“ programėle ir užšifruotu HTTPS ryšiu, trukdė filtruoti srautą, kuris gali būti naudojamas išteklio savininko.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »