Moderni vaizdo kamera – geriausia apsauga nuo vagysčių

Publikuota: 2011 m. spalio 12 d. trečiadienis

Lietuvos draudimo bendrovių duomenimis, per pirmąjį 2011 m. ketvirtį beveik dvigubai išaugo vagišių padaroma žala. Draudikai ir policijos pareigūnai nuolat ragina gyventojus būti itin budrius, ypač ilgesnį laiką palikus būstą be priežiūros.

Vienas iš patikimiausių būdų apsaugoti save, savo artimuosius ir savo turtą – didelės raiškos IP vaizdo kameros. UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ siūlo gyventojams inovatyvių AXIS ir MOBOTIX vaizdo stebėjimo sprendimų, kurių kaina – nuo 5 Lt per mėnesį >>> 

Namų kiemuose, laiptinėse, garažuose, vaikų žaidimų aikštelėse ir kt. įrengtos skaitmeninės kameros gerokai pranašesnės už senąsias analogines. Visų pirma jų fiksuojamas vaizdas ryškesnis ir aiškesnis (iki 50 kartų didesnė raiška) – lengvai atpažįstami veidai, automobilių numeriai ir kitokios smulkios, bet svarbios detalės, esančios tiek arti, tiek toliau nuo kameros. Tai vienas pagrindinių rodiklių, nuo kurių priklauso, ar bus atskleistas nusikaltimas ir atpažintas nusikaltėlis.

Dar vienas ne mažiau svarbus kamerų privalumas – nedidelės jų eksploatavimo sąnaudos. IP kameros prijungiamos prie elektros tinklo tuo pačiu kabeliu, kuriuo perduodami skaitmeniniai vaizdo signalai. Tai padeda sutaupyti ne tik įrangos diegimo išlaidas, bet ir bendras elektros energijos sąnaudas. Ir nors vienkartinės išlaidos įsigyjant analogines kameras gali būti mažesnės, per kelerius metus jų eksploatacijai išleidžiama kur kas daugiau nei skaitmeninių kamerų priežiūrai.

Sostinėje įgyvendinamo projekto „Saugi kaimynystė“ metu „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ įrengtų vaizdo kamerų privalumus galėjo įvertinti dalis Viršuliškių mikrorajono gyventojų. Anot Viršuliškių bendruomenės nario Edmundo Vaitkaus, rajone įrengtos kameros davė stulbinamų rezultatų ir suteikė galimybę gyventojams jaustis gerokai saugesniems.

„Kai mūsų rajone buvo įrengtos modernios kameros, čia nebeužfiksuota nė vienos vagystės. Tai puikiausias įrodymas, jog kameros tikrai veiksmingos. Dėl to savo kiemuose jaučiamės gerokai saugesni. Be to, jų fiksuojamą vaizdą galima stebėti kompiuteryje ar išmaniajame telefone ne tik namuose, bet ir darbe ar net kelionėje“, – komentavo E. Vaitkus.

Beje, užfiksavusios įtartiną judesį, šios kameros gali nuotraukas išsiųsti elektroniniu paštu, o transliacijos realiuoju laiku (on-line) prieinamos ne tik apsaugos bendrovės darbuotojams, bet ir patiems gyventojams.

Kad vaizdo kameros efektyvios, neabejoja ir Viršuliškių policijos nuovados viršininkas Marius Naruševičius.

„Paprastai apie 35 proc. nusikaltimų fiksuojama prie daugiabučių gyvenamųjų namų. Trečius metus Viršuliškių seniūnijoje įgyvendinamas projektas „Saugi kaimynystė Vilniaus mieste“ davė neįtikėtinų rezultatų – beveik metus čia nefiksuojama jokia nusikalstama veikla. Taigi, kameros – tai ne tik puiki prevencinė priemonė, bet ir reali pagalba atskleidžiant nusikaltimus“, – teigė M. Naruševičius.

Statistikos duomenimis, pasitelkus į pagalbą vaizdo kameras sostinėje atskleidžiama per 2 tūkst. nusikaltimų ir sulaikoma per 2 tūkst. asmenų.  

Išsamesnė informacija apie vaizdo kameras ir kitus būsto saugos sprendimus – www.smarthouse.lt.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »