Naudotojai bijo sekimo internete, bet nesistengia apsaugoti savo privatumo

Publikuota: 2016 m. kovo 9 d. trečiadienis

Remiantis „Kaspersky Lab“ viktorinos „Ar jūs turite pakankamai kibernetinių žinių?“ rezultatais, 41 proc. naudotojų jaučiasi nesaugiai, kai tinklalapiai seka jų buvimo vietą ir veiklą internete, tačiau nieko dėl to nedaro. Rezultatai rodo naudotojų žinių, kaip apsaugoti savo privatumą internete, stygių.

Mūsų įprasti veiksmai internete, tokie kaip apsipirkimas, pokalbiai ir kelionės, registruojami ir saugomi. O paskui paslaugų teikėjai gali savo skelbimus taikyti pagal naudotojų naršymo duomenis. Prieigos skaitikliai, interneto analitiniai įrankiai ir socialiniai tinklai taip pat nuolat stebi interneto naudotojus, seka, ką jie veikia internete ir kur tuo metu yra.

Net jei nėra ko slėpti, naudotojai susirūpinę, kad dideli informacijos apie juos kiekiai gali būti saugomi, parduodami trečiosioms šalims ar net netyčia nutekėti į platesnę ir potencialiai kenksmingą internetinę bendruomenę. Daugumai naudotojų (79 proc.) nepatinka, kad yra stebimi, 41 proc. nieko nedaro, kad apsisaugotų. Vienas iš devynių apklaustųjų (9 proc.) nė nežino, kad yra sekamas.

Lietuvos naudotojams taip pat kelia nerimą tai, kad trečiosios šalys gali stebėti jų aktyvumą tinkle. Tyrimas parodė, kad apie tai susimąsto daugiau nei pusė apklaustų Lietuvos interneto naudotojų – 64 proc. Taip pat Lietuvos naudotojams (51 proc.) rūpi faktas, kad sukčiai gali lengvai telefonų ir planšečių kameromis juos sekti be jų žinios ir leidimo.

Tik ketvirtadalis (27 proc.) apklaustųjų naudojasi privatumo režimu savo naršyklėje, 11 proc. – specialiais prisijungimais privatumui išsaugoti.

Štai keletas patarimų siekiant užtikrinti naudotojų privatumą internete:

  • Pirmiausia pakeiskite kai kuriuos naršyklės nustatymus: atjunkite automatinius atnaujinimus, užblokuokite įtartinus tinklalapius ir iškylančius langus, padarykite, kad SSL sertifikato patikra būtų privaloma ir užblokuokite trečiųjų šalių slapukus. 
  • Įdiegdami naujas nemokamas programas, paspauskite mygtukus, kurie leidžia programai įdiegti įrankių juostą ir papildinius. Kitaip jie gali būti teisėtai naudojami rinkti klientų duomenis.
  • Naudokite HTTPS tinklalapius visur, kur įmanoma. HTTPS reiškia, kad srautas užkoduotas. Nenaudokite el. pašto, socialinių tinklų ir e. komercijos tinklalapių HTTPS sujungimo.
  • Naudokite dvi skirtingas naršykles – vieną pirminėms interneto paslaugoms (socialiniai tinklai, el. paštas, e. komercija) ir kitą naršyti. Internete atliekamų veiksmų nebus įmanoma identifikuoti ir priskirti konkrečiam naudotojui.
  • Naudokite VPN srauto kodavimą.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »