Naudotojai bijo sekimo internete, bet nesistengia apsaugoti savo privatumo

Publikuota: 2016 m. kovo 9 d. trečiadienis

Remiantis „Kaspersky Lab“ viktorinos „Ar jūs turite pakankamai kibernetinių žinių?“ rezultatais, 41 proc. naudotojų jaučiasi nesaugiai, kai tinklalapiai seka jų buvimo vietą ir veiklą internete, tačiau nieko dėl to nedaro. Rezultatai rodo naudotojų žinių, kaip apsaugoti savo privatumą internete, stygių.

Mūsų įprasti veiksmai internete, tokie kaip apsipirkimas, pokalbiai ir kelionės, registruojami ir saugomi. O paskui paslaugų teikėjai gali savo skelbimus taikyti pagal naudotojų naršymo duomenis. Prieigos skaitikliai, interneto analitiniai įrankiai ir socialiniai tinklai taip pat nuolat stebi interneto naudotojus, seka, ką jie veikia internete ir kur tuo metu yra.

Net jei nėra ko slėpti, naudotojai susirūpinę, kad dideli informacijos apie juos kiekiai gali būti saugomi, parduodami trečiosioms šalims ar net netyčia nutekėti į platesnę ir potencialiai kenksmingą internetinę bendruomenę. Daugumai naudotojų (79 proc.) nepatinka, kad yra stebimi, 41 proc. nieko nedaro, kad apsisaugotų. Vienas iš devynių apklaustųjų (9 proc.) nė nežino, kad yra sekamas.

Lietuvos naudotojams taip pat kelia nerimą tai, kad trečiosios šalys gali stebėti jų aktyvumą tinkle. Tyrimas parodė, kad apie tai susimąsto daugiau nei pusė apklaustų Lietuvos interneto naudotojų – 64 proc. Taip pat Lietuvos naudotojams (51 proc.) rūpi faktas, kad sukčiai gali lengvai telefonų ir planšečių kameromis juos sekti be jų žinios ir leidimo.

Tik ketvirtadalis (27 proc.) apklaustųjų naudojasi privatumo režimu savo naršyklėje, 11 proc. – specialiais prisijungimais privatumui išsaugoti.

Štai keletas patarimų siekiant užtikrinti naudotojų privatumą internete:

  • Pirmiausia pakeiskite kai kuriuos naršyklės nustatymus: atjunkite automatinius atnaujinimus, užblokuokite įtartinus tinklalapius ir iškylančius langus, padarykite, kad SSL sertifikato patikra būtų privaloma ir užblokuokite trečiųjų šalių slapukus. 
  • Įdiegdami naujas nemokamas programas, paspauskite mygtukus, kurie leidžia programai įdiegti įrankių juostą ir papildinius. Kitaip jie gali būti teisėtai naudojami rinkti klientų duomenis.
  • Naudokite HTTPS tinklalapius visur, kur įmanoma. HTTPS reiškia, kad srautas užkoduotas. Nenaudokite el. pašto, socialinių tinklų ir e. komercijos tinklalapių HTTPS sujungimo.
  • Naudokite dvi skirtingas naršykles – vieną pirminėms interneto paslaugoms (socialiniai tinklai, el. paštas, e. komercija) ir kitą naršyti. Internete atliekamų veiksmų nebus įmanoma identifikuoti ir priskirti konkrečiam naudotojui.
  • Naudokite VPN srauto kodavimą.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »