Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Publikuota: 2017 m. sausio 10 d. antradienis

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. Kenksmingas trojanas šifruoja „Linux“ įrenginius, ištrindamas svarbius sisteminius failus, būtinus operacinės sistemos įkrovimui, ir iš vartotojų reikalauja itin didelės išpirkos.

Nepaisant to, kad „KillDisk“ neturi galimybės atstatyti užšifruotus failus, nes šifravimo raktai nėra išsaugomi ar siunčiami, programišiai vis tiek reikalauja didelės išpirkos – 250 tūkstančių JAV dolerių „Bitcoin“ valiuta.  ESET kenksmingų programų tyrėjai nustatė, kad „KillDisk“ šifravimas vis dėlto turi silpną vietą, todėl užšifruotus failus įmanoma atgauti, nors ir labai sunkiai.

„KillDisk“ tapo žinomas po to, kai buvo panaudotas kaip komponentas sėkmingose „BlackEnergy“ atakose prieš Ukrainos elektros energijos tiekimo įmones 2015 m. gruodį. Visai neseniai ESET nustatė, kad kenkėjas taip pat dalyvavo kibernetinio sabotažo atakose prieš Ukrainos finansinį sektorių. Nuo to laiko „KillDisk“ atakų kampanijos tęsėsi, buvo nukreiptos į kelis taikinius jūros transporto sektoriuje.

Atakose naudojamas programų rinkinys buvo tobulinamas ir naujausi „KillDisk“ variantai pradėjo šifruoti duomenis ir reikalauti išpirkos. Iš pradžių kenkėjai atakavo tik „Windows“ sistemas, „Linux“ skirtas variantas paveikia ne tik kompiuterius, bet ir serverius.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų saugotis laiku atnaujinant operacinę sistemą ir naudojamas programas, naudojant patikimą apsaugos sprendimą ir darant atsargines duomenų kopijas. Taip pat patariama ištestuoti galimybę atstatyti pažeistą sistemą ar prarastus duomenis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »