Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Publikuota: 2017 m. sausio 10 d. antradienis

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. Kenksmingas trojanas šifruoja „Linux“ įrenginius, ištrindamas svarbius sisteminius failus, būtinus operacinės sistemos įkrovimui, ir iš vartotojų reikalauja itin didelės išpirkos.

Nepaisant to, kad „KillDisk“ neturi galimybės atstatyti užšifruotus failus, nes šifravimo raktai nėra išsaugomi ar siunčiami, programišiai vis tiek reikalauja didelės išpirkos – 250 tūkstančių JAV dolerių „Bitcoin“ valiuta.  ESET kenksmingų programų tyrėjai nustatė, kad „KillDisk“ šifravimas vis dėlto turi silpną vietą, todėl užšifruotus failus įmanoma atgauti, nors ir labai sunkiai.

„KillDisk“ tapo žinomas po to, kai buvo panaudotas kaip komponentas sėkmingose „BlackEnergy“ atakose prieš Ukrainos elektros energijos tiekimo įmones 2015 m. gruodį. Visai neseniai ESET nustatė, kad kenkėjas taip pat dalyvavo kibernetinio sabotažo atakose prieš Ukrainos finansinį sektorių. Nuo to laiko „KillDisk“ atakų kampanijos tęsėsi, buvo nukreiptos į kelis taikinius jūros transporto sektoriuje.

Atakose naudojamas programų rinkinys buvo tobulinamas ir naujausi „KillDisk“ variantai pradėjo šifruoti duomenis ir reikalauti išpirkos. Iš pradžių kenkėjai atakavo tik „Windows“ sistemas, „Linux“ skirtas variantas paveikia ne tik kompiuterius, bet ir serverius.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų saugotis laiku atnaujinant operacinę sistemą ir naudojamas programas, naudojant patikimą apsaugos sprendimą ir darant atsargines duomenų kopijas. Taip pat patariama ištestuoti galimybę atstatyti pažeistą sistemą ar prarastus duomenis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »