Patarimai „Euro 2016“ sirgaliams

Publikuota: 2016 m. birželio 15 d. trečiadienis

Prancūzijoje prasidėjo Europos futbolo čempionatas, ir kai kurie sirgaliai vyks stebėti rungtynių. Daugelis jų kelionės metu tęs darbus pasitelkę mobiliuosius įrenginius, juk daugybė rungtynių vyks darbo dienomis. Tomis dienomis įrenginiai ir jų savininkai bus labiau pažeidžiami kibernetinių grėsmių, mat dirbti dažnai teks grūsties vietose, prisijungus prie nesaugaus belaidžio interneto.

Siekiant apsaugoti mobiliajame įrenginyje saugomus korporatyvinius duomenis, „Kaspersky Lab“ pataria sirgaliams stebėti, kad viešose vietose įrašant prisijungimo vardą ir slaptažodį jų nepamatytų sukčiai. O gavus įtartiną pranešimą, neatidarinėti priedų ir nuorodų, geriau tiesiogiai susisiekti su siuntėju ir pasitikslinti, koks tai laiškas.

Jei siunčiate oficialų pranešimą ne iš darbo kompiuterio, pageidautina kiekvieną kartą rinktis saugiausią kanalą, pavyzdžiui, keitimosi pranešimais programą su įdiegtu šifravimu. Jei įrenginyje nėra šifravimo technologijų, nesiųsti laiškų prisijungus prie viešo tinklo be VPN. Ekspertai rekomenduoja pagal galimybę stengtis nuotoliniu būdu spręsti tik tas darbo užduotis, kurioms nereikia konfidencialios korporatyvinės informacijos.

Svarbi priemonė – apsaugos sprendimo įdiegimas asmeniniame įrenginyje, naudojamame darbo tikslais. Jei jis jau įdiegtas, prieš kelionę verta jį atnaujinti. Taip pat reikia atminti apie būtinybę aktyvinti įrenginyje įdiegtas saugumo funkcijas: kol kas, „Kaspersky Lab“ duomenimis, tai daro tik 53 proc. naudotojų. Apskritai geriau naudoti priemonių kompleksą saugumui užtikrinti, juk lengvai nepatekę į sistemą kibernetiniai nusikaltėliai paprastai renkasi kitą auką, neeikvodami laiko ir jėgų naujiems išpuoliams.

Jei įrenginys sugedo, buvo pamestas, pavogtas arba nukentėjo nuo šifravimo programos ar kitos kenkėjiškos programinės įrangos, geriau nedelsti, o iš karto pranešti informacinių technologijų skyriui, kad specialistai spėtų imtis būtinų priemonių. Siekiant išvengti konfidencialios informacijos nutekinimo, iš anksto rekomenduojama ją šifruoti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »