Patarimai „Euro 2016“ sirgaliams

Publikuota: 2016 m. birželio 15 d. trečiadienis

Prancūzijoje prasidėjo Europos futbolo čempionatas, ir kai kurie sirgaliai vyks stebėti rungtynių. Daugelis jų kelionės metu tęs darbus pasitelkę mobiliuosius įrenginius, juk daugybė rungtynių vyks darbo dienomis. Tomis dienomis įrenginiai ir jų savininkai bus labiau pažeidžiami kibernetinių grėsmių, mat dirbti dažnai teks grūsties vietose, prisijungus prie nesaugaus belaidžio interneto.

Siekiant apsaugoti mobiliajame įrenginyje saugomus korporatyvinius duomenis, „Kaspersky Lab“ pataria sirgaliams stebėti, kad viešose vietose įrašant prisijungimo vardą ir slaptažodį jų nepamatytų sukčiai. O gavus įtartiną pranešimą, neatidarinėti priedų ir nuorodų, geriau tiesiogiai susisiekti su siuntėju ir pasitikslinti, koks tai laiškas.

Jei siunčiate oficialų pranešimą ne iš darbo kompiuterio, pageidautina kiekvieną kartą rinktis saugiausią kanalą, pavyzdžiui, keitimosi pranešimais programą su įdiegtu šifravimu. Jei įrenginyje nėra šifravimo technologijų, nesiųsti laiškų prisijungus prie viešo tinklo be VPN. Ekspertai rekomenduoja pagal galimybę stengtis nuotoliniu būdu spręsti tik tas darbo užduotis, kurioms nereikia konfidencialios korporatyvinės informacijos.

Svarbi priemonė – apsaugos sprendimo įdiegimas asmeniniame įrenginyje, naudojamame darbo tikslais. Jei jis jau įdiegtas, prieš kelionę verta jį atnaujinti. Taip pat reikia atminti apie būtinybę aktyvinti įrenginyje įdiegtas saugumo funkcijas: kol kas, „Kaspersky Lab“ duomenimis, tai daro tik 53 proc. naudotojų. Apskritai geriau naudoti priemonių kompleksą saugumui užtikrinti, juk lengvai nepatekę į sistemą kibernetiniai nusikaltėliai paprastai renkasi kitą auką, neeikvodami laiko ir jėgų naujiems išpuoliams.

Jei įrenginys sugedo, buvo pamestas, pavogtas arba nukentėjo nuo šifravimo programos ar kitos kenkėjiškos programinės įrangos, geriau nedelsti, o iš karto pranešti informacinių technologijų skyriui, kad specialistai spėtų imtis būtinų priemonių. Siekiant išvengti konfidencialios informacijos nutekinimo, iš anksto rekomenduojama ją šifruoti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »