Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 29 d. antradienis

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti. Tai greičiausiai šiek tiek pakeis reklamos turinio platinimo procesą.

 „Kaspersky Lab“ pasaulio tyrimų ir analizės komandos vyriausiasis saugumo ekspertas Deividas Jakobis (David Jacoby) pasakojo, kad pastebėjo išpuolį, kuris, jo nuomone, yra didelės kampanijos, vykdomos socialinės žiniasklaidos platformoje, dalis. Ketvirtadienį Jakobis tinklaraštyje Securelist parašė, kad kampanijos kodas yra „pažengęs ir agresyvus“ ir naudoja „daugybę domenų stebėjimui užkirsti kelią“, taip uždirbdamas daug savo įrašo paspaudimų.

Pranešime nurodomas aukos vardas ir sąvoka „vaizdo įrašas“, siekiant paskatinti naudotojus spustelėti sutrumpintą pranešimo nuorodą bit.ly. Jei asmuo spusteli, jis nukreipiamas į „Google“ dokumentų puslapį, kuriame yra nukentėjusiojo „Facebook“ nuotraukų albumo vaizdas.

„Google“ dokumentų puslapyje pradeda veikti socialinė inžinerija. Nuotraukoje yra permatomas grojimo mygtukas, panašus į vaizdo įrašą. Jį paspaudęs naudotojas nukreipiamas į kelias svetaines, kelis domenus, eksperto vadinamus domenų grandine, kuri iš tiesų yra reklaminio turinio platinimo programinė įranga.

Tyrėjas priduria, kad kol kas neaišku, kaip reklaminė programinė įranga platinama taikant „Facebook“ keitimosi žinutėmis programą, bet jis tęsia tyrimus. D. Jakobis mano, kad tai gali būti dėl pavogtų naršyklių ar „spustelėjimų“ įgaliojimų.

Fransas Rosenas (Frans Rosén), saugumo bendrovės „Detectify“ patarėjas išsiaiškino, kad bent vienas kampanijos vektorius panaudojo pažeistus „Chrome“ plėtinius „Twitter“, jog išplatintų reklamas. F. Rosenas trečiadienio popietę „Fcebook“ paskelbė kenkėjiškos „JavaScript“ programos kopiją.

Nors nėra jokios realios kenkėjiškos programos nukentėjusiojo kompiuteryje, D. Jakobis sako, kad skelbimai vis tiek atsisiunčiami. Be to, užpuolikai greičiausiai užsidirbs, kai nukentėjusieji bus puolami taikant šią kenkėjišką programą.

„Kiek matau, nėra atsiųstos jokios realios kenkėjiškos programos („Trojos“ virusų, eksploitų), tačiau šiuos veiksmus vykdantys žmonės greičiausiai nemažai užsidirba iš skelbimų ir gauna prieigą prie daugybės „Facebook“ paskyrų.“

„Facebook Messenger" atstovas sakė, kad yra keli metodai, kuriuos taikant siekiama užkirsti kelią kenkėjiškoms nuorodoms pokalbių svetainėse.

„Mes palaikome keletą automatizuotų sistemų, kurios padės sustabdyti kenksmingų nuorodų ir failų atsiradimą „Facebook“. Jei įtariate, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas kenkėjiškų programų, suteiksime nemokamą mūsų patikimų partnerių antivirusinę skenavimo programą. Mes patariame, kaip išlikti saugiems, ir dalijamės nuorodomis į šias skenavimo programas facebook.com/help“, – sakė „Facebook“ atstovas.

Praėjusią vasarą „Facebook“ nustatė Messenger“ programos pažeidžiamumą – užpuolikai galėjo pasiekti ir keisti pokalbius. „Check Point Software“ technologiją taikantys tyrėjai teigė, kad jei auka būtų įtikinta spustelėti kenkėjišką nuorodą, jie galėtų paleisti kenkėjišką programą arba sukurti ryšį su užpuoliko komandos ir valdymo serveriu.

„Facebook“ atmetė kelis iš šių kaltinimų, bet 2016 m. birželį klaidą ištaisė.

Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »