Plinta sunkiai aptinkami kompiuterių-zombių tinklai

Publikuota: 2013 m. liepos 31 d. trečiadienis

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET perspėja apie pastarąjį mėnesį suaktyvėjusius kompiuterių-zombių („botnet“) tinklus, kurie veikia per anonimiškai duomenis perduodantį tinklą TOR. Jis leidžia kibernetiniams nusikaltėliams užmaskatuoti kompiuterių-zombių valdymo stotis, todėl šios tampa sunkiai aptinkamos. ESET saugumo ekspertai liepos mėnesį nustatė jau du tokio tipo kompiuterių-zombių tinklus, veikiančius prisidengus kenkėjiškomis programomis „Win32/Atrax“ ir „Win32/Agent.PTA.“

„TOR pagrindu veikiantys kompiuterių-zombių tinklai nėra naujiena – tokio tipo apraiškos buvo aptinkamos dar prieš kelerius metus. Skirtumas tas, kad dabar šie kenkėjai užsiima realia veikla, t. y. taikosi į kompiuterių vartotojus ir tai daro vis aktyviau“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas. 

T. Parnarausko teigimu, TOR pagrindu veikiantys kompiuterių-zombių tinklai daug pavojingesni už kitus, nes jų valdymo stotys tampa praktiškai neaptinkamos ir nesunaikinamos. „Nors kibernetinių nusikaltėlių veikla visuomet buvo nelegali, galima sakyti, kad dabar ji išties persikėlė į virtualią pogrindinę rinką. TOR tinklas nevykdo duomenų registravimo, nefiksuoja IP adresų, todėl užtikrina aukštą vartotojų anonimiškumo lygį, bet tuo pačiu tampa puikia erdve nelegaliai veiklai“, – sakė T. Parnarauskas.

Per pastarąjį mėnesį buvo aptiktos dvi aktyviai veikiančios kenkėjų šeimos, už kurių slepiasi TOR pagrindu veikiantys kompiuterių-zombių tinklai. Viena jų – „Win32/Atrax“. Šis „Trojos arklio“ tipo virusas plinta internetu ir veikia įterpdamas kenkėjiškus kodus į interneto naršyklės procesus.

„Apsigyvenęs“ kompiuteryje „Win32/Atrax“ plinta per įskiepius – siųsdamas netikrus naršyklės pranešimus apie būtinybę atnaujinti ar naujai įdiegti tam tikras programas. Toks, nuotoliniu būdu valdomas „botnet“ tinklas turi net kelias formas. Viena jų pritaikyta vogti ir valdyti virtualioje erdvėje talpinamą informaciją, kita – vogti vartotojų prisijungimo slaptažodžius.

Antrasis, TOR pagrindu veikiantis „botnet“ tinklas prisidengęs kenkėjų šeima „Win32/Agent.PTA“. Pastaroji aptinkama nuo praėjusių metų, tačiau tik pastaruoju metu naudojasi TOR tinklu, vykdant komandas nuotoliniu būdu. Patekęs į kompiuterį šis „Trojos arklio“ tipo kenkėjas plinta per papildomus įskiepius, kurių paskirtis – vogti virtualioje erdvėje talpinamą informaciją, gauti ir reaguoti į specialias kompiuterių-zombių tinklo valdytojo komandas.

Apsaugai nuo kompiuterių-zombių tinklų rekomenduoja rinktis efektyvią antivirusinę programą, laiku įdiegti jos atnaujinimus. Esat įtarimams ar tiesiog profilaktikai verta pasitikrinti kompiuterį svetainėje www.cert.lt/tikrinti.html.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »