Praradus svarbius duomenis – skaudžios pamokos įmonėms

Publikuota: 2016 m. lapkričio 15 d. antradienis

Saugumo specialistai kalbėdami apie verslo duomenų apsaugos sprendimus kas kartą pabrėžia atsarginių duomenų kopijų kūrimo svarbą, tačiau kai kurioms įmonėms šią pamoką tenka išmokti savo kailiu. Remiantis globaliu „Ponemon“ instituto tyrimu, 2016 m. bendra duomenų pažeidimo kaina vidutiniškai išaugo nuo 3,8 mln. iki 4 mln. JAV dolerių.

Lapkričio pradžioje Kalifornijos motorinių transporto priemonių departamentas gavo skaudžią pamoką – nustojus veikti atsarginių duomenų kopijų kūrimo sistemoms, teko kelioms dienoms uždaryti klientų aptarnavimo biurus. Kilo didelė nepasitenkinimo banga, nes kaliforniečiai negalėjo kreiptis dėl vairuotojų pažymėjimų išdavimo ar keitimo.

Nors Kalifornijos motorinių transporto priemonių departamentas stengėsi neviešinti to, kas nutiko, paaiškėjo, kad nesklandumai kilo dėl to, kad vienu metu nustojo veikti pirminė ir antrinė atsarginių duomenų kopijų kūrimo sistemos. Saugumo ekspertų akimis, departamentas padarė lemtingą klaidą – abi sistemos veikė viena šalia kitos tame pačiame techninės įrangos kabinete.

Standartiškai patariama saugoti daugiau nei vieną atsarginę duomenų kopiją skirtingose saugojimo vietose. Kiekviena tokia sistema turi būti atskirta ir naudoti skirtingus maitinimo šaltinius. Pavyzdžiui, jei sutriktų pirminė atsarginių duomenų kopijų kūrimo sistema, duomenis būtų galima atkurti pasitelkiant antrinę sistemą.

Pasak ekspertų, atsarginės duomenų kopijos neturėtų būti saugomos tame pačiame serveryje, kaip ir originalūs duomenys – tam geriausia pasitelkti debesijos saugyklas. Įmonėms patariama reguliariai atlikti atsarginių duomenų kopijų kūrimo bei atstatymo testus, kad būtų galima įsitikinti, ar visos sistemos sklandžiai veikia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Verslą saugančios technologijos

Saugumas svarbus visoms gyvenimo sritims, o ypač šiuolaikiniam verslui, kurio efektyvumas dažnai priklauso nuo sklandaus IT sistemų darbo. Siekiant užtikrinti visapusišką jų veikimą, į pagalbą ateina naujausios technologijos. skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »