Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Publikuota: 2017 m. sausio 17 d. antradienis

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais. „Kaspersky Lab“ tyrimas parodė, kad žmonės rizikuoja savo saugumu internete, pasirinkdami prastus slaptažodžius. Tai gali turėti liūdnų padarinių.

Tyrimas atskleidė tris paprastas slaptažodžių klaidas, keliančias grėsmę interneto naudotojams. Pirma, naudojamas tas pats slaptažodis kelioms paskyroms – jei vienas slaptažodis bus nutekintas, gali būti nulaužtos kelios paskyros. Antra, pasirenkami silpni slaptažodžiai, kuriuos lengva nulaužti. Trečia, slaptažodžiai nesaugomi, ir tai reiškia, kad paskyros apskritai nėra apsaugotos.

„Šiandien mes internete laikome didžiulį asmeninės ir slaptos informacijos kiekį, todėl turėtume labiau rūpintis savo apsauga, rinktis patikimus slaptažodžius. Tai akivaizdu, tačiau daugelis net nesuvokia, į kokius spąstus jie gali įkliūti. Šios klaidos iš tikrųjų yra tarsi paliktos atviros durys prie jūsų laiškų, banko sąskaitų, asmeninių failų ir kita“, – sako Andrejus Mochola (Andrei Mochola), „Kaspersky Lab“ klientų verslo plėtros skyriaus vadovas.

Tyrimas rodo, kad į daugelio žmonių (beveik vieno iš penkių – 18 proc.)  paskyrą buvo bandoma įsilaužti. Tačiau tik nedaugelis ėmė naudoti veiksmingą ir kibernetiškai sudėtingą slaptažodį. Pavyzdžiui, tik trečdalis (30 proc.) interneto naudotojų sukuria atskirus slaptažodžius skirtingoms paskyroms. Susirūpinimą kelia faktas, kad vienas iš dešimties naudoja tą patį slaptažodį visoms savo paskyroms. Jei bus nutekintas bent vienas slaptažodis, gali būti nulaužtos visos šių naudotojų paskyros.

Žmonės taip pat nekuria stiprių slaptažodžių, kad apsisaugotų nuo įsilaužimo ir turto prievartavimo. Nors naudotojai mano, kad jų internetinės bankininkystės (51 proc.), pašto (39 proc.) ir internetinės prekybos paskyroms (37 proc.) reikia stiprių slaptažodžių, tik pusė (47 proc.) naudoja didžiųjų ir mažųjų raidžių derinį ir tik du iš trijų (64 proc.) – raidžių ir skaičių derinį.

Tyrimas taip pat rodo, kad žmonės netinkamai elgiasi su savo slaptažodžiais – dalijasi su kitais, renkasi nesaugius metodus jiems prisiminti. Beveik trečdalis (28 proc.) pasidalijo slaptažodžiu su šeimos nariu, vienas iš dešimties (11 proc.) – su draugais, taip atsiranda galima netyčinio slaptažodžio nutekinimo grėsmė. Vienas iš penkių (22 proc.) prisipažino, kad užsirašo slaptažodį ant lapelio, kad jo nepamirštų. Net jei slaptažodis yra stiprus, tai didina naudotojo pažeidžiamą, nes kiti žmonės gali jį pamatyti ir pasinaudoti.

A. Mochola tęsė: „Internetas mūsų gyvenime yra jau gana ilgai, bet žmonės vis dar daro paprastas slaptažodžių naudojimo klaidas. Gero slaptažodžio nerasi žodyne. Jis yra ilgas, iš didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių ir skyrybos ženklų. Dabar žmonės turi daug interneto paskyrų, jiems nelengva įsiminti visus savo slaptažodžius. Slaptažodžio valdymo sprendimas gali padėti įsiminti ir generuoti stiprius slaptažodžius, sumažindamas įsilaužimo į paskyras riziką.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »