Programišių taikinyje – valstybių tarnautojai ir įmonių vadovai

Publikuota: 2012 m. kovo 1 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) praėjusiais metais ištyrė 21,8 tūkst. pranešimų apie incidentus elektroninėje erdvėje, o tai yra du kartus daugiau nei 2010 metais. Panašu, jog ir 2012 – ieji  informacijos saugumo srityje žada būti sudėtingi.

Kibernetiniai nusikaltėliai nebėra pavieniai chuliganai

Dar visai neseniai Šveicarijoje vykusiame Pasaulio ekonomikos forume pasigirdo aktyvių raginimų imtis tarptautinių veiksmų stabdant kibernetinius nusikaltimus. Pasak valstybių pareigūnų bei verslo atstovų, nusikaltėliai juda pirmyn internetiniu greičiu, tačiau kai kurios šalys vis dar velkasi jiems iš paskos ir juda vėžlio žingsniu. Tai puikiai iliustruoja „Wikileaks“ atvejis ir jo sukelti skandalai, kurie mirgėte mirga viso pasaulio laikraščių pirmuosiuose puslapiuose. Specialistai pabrėžia, kad 2011-ieji buvo programišių klestėjimo ir tam tikro chaoso metai. Tačiau viena tapo aišku, kad svarbi informacija tapo itin pažeidžiama, o programišių galia niekam abejonių nebekelia. Tad informacinių technologijų ekspertai atkreipia dėmesį, kad 2012 metai gali tapti rimtu iššūkiu informacijos saugumo srityje.

Daugelis specialistų sutinka, kad šie metai gali tapti kibernetinio karo metais. Šių dienų įvykiai ir programišių išpuoliai parodė, kad niekas nėra apsaugotas nuo informacijos nutekėjimo. Kibernetiniai nusikaltėliai jau nebėra pavieniai chuliganai. Siekdami pelno ar tam tikrų interesų, šia veikla užsiima gerai koordinuojamos bei finansuojamos struktūros ir organizacijos. Suprantama, kad atskirų šalių vyriausybės deda didžiules pastangas, siekdamos sumažinti tokių nusikaltimų grėsmę, tačiau privataus sektoriaus atstovai privalo patys susikurti apsaugos sistemas, idant pažabotų šiuos nusikaltėlius.  

Duomenys panaudojami šantažui

Spcialistų teigimu, Lietuvai sparčiai žengiant į technologijų amžių incidentų interneto erdvėje  skaičius augs. Tai puikiai atspindi dar neseniai įvykęs kibernetinis išpuolis prieš Lietuvos banką.  

IT ekspertai pastebi, kad praūžus ekonominei krizei, daugelis kompanijų buvo linkę taupyti informacinių technologijų, o ypač saugumo sąskaita. Tačiau akivaizdu, kad organizacijos ir pavieniai asmenys, atsisakę skirti lėšų duomenų apsaugai, labai rizikuoja. Juk programišių taikiniu vis dažniau tampa ne vien korporatyvinė bei jautri organizacijų informacija, tačiau ir asmeniniai darbuotojų duomenys, kurie vėliau panaudojami įvairiam šantažui. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »