Saugiausios įmonės – telekomunikacijų srities

Publikuota: 2015 m. sausio 23 d. penktadienis

Kompanijos „Cisco“ duomenimis, telekomunikacijų sektorius turi geriausią kompiuterinės įrangos apsaugą. 47 proc. visų telekomunikacijų įmonių yra įdiegtos itin sudėtingos apsaugos sistemos.

Kasmetėje „Cisco Security Capabilities Benchmark Survey“ ataskaitoje teigiama, kad, įvertinus pavojų lygį, kibernetinio saugumo tendencijas, telekomunikacijų įmonės gali geriau atremti piktavalių atakas nei valstybinės bendrovės (43 proc.), finansinės organizacijos (39 proc.) ir transporto kompanijos (35 proc.). Vertinant šalių apsaugos lygį, geriausiai apsaugotos sistemos yra Indijoje – 54 proc., JAV – 44 proc., Vokietijoje – 43 proc., Didžiojoje Britanijoje – 41 proc., Kinijoje – 36 proc., Japonijoje – 24 proc.

„Cisco“ ataskaitoje skelbiama, kad įmonių apsaugos ir informavimo tarnybos privalo nuolat tobulinti apsaugos procesus, nes piktavaliai gali pasinaudoti kiekvienu menku sistemos trūkumu. Deja, dažnai įmonėms atnaujinti apsaugos sistemas sutrukdo nesutarimai dėl duomenų apdorojimo skirtingose šalyse.  

Ataskaitoje, paruoštoje pagal 1 700 įmonių duomenis, pateikiamos trys kibernetinių atakų tendencijos. Visų pirma – „Snowshoe spam“ būdas, kai iš daugybės IP adresų išsiunčiamas didelis srautas elektroninio brukalo, tokiu būdu atitraukiant dėmesį nuo įsilaužimo. Antra – įsilaužimai per mažiau žinomas pažeidžiamas sritis, kurioms apsaugos specialistai skiria mažesnes pajėgas kitur. Trečia – piktavališkos kombinacijos, kai įsilaužimas nukreipiamas į du skirtingus susijusius failus (pvz., į „Java“ ir „Flash“ failus).

„Kad apsauga būtų veiksminga, ja turi rūpintis kiekvienas įmonės darbuotojas kiekvienoje darbo vietoje – ir vadovai, posėdžiaujantys konferencijų salėse, ir vartotojai, dirbantys savo darbo vietoje. Anksčiau jaudindavomės dėl programinės įrangos apsaugos, o dabar daugiau dėmesio turime skirti pačių duomenų apsaugai. Nerimavome dėl intelektinės nuosavybės vagystės, dabar turime numatyti, ką reikės daryti sutrikus paslaugų teikimui. Grėsmių, nuo kurių reikia apsisaugoti, kyla vis daugiau“, – teigia „Cisco“ vyresnysis viceprezidentas Džonas Stiuartas.

„Cisco“ ataskaitoje taip pat teigiama, kad didėja praraja tarp apsaugos specialistų galimybių įvertinimo ir realios grėsmės. 75 proc. specialistų mano, kad jų naudojamos apsaugos priemonės yra labai efektyvios. Iš tiesų tik 50 proc. jų naudoja patikimas standartines apsaugos sistemas, kurios nuolat atnaujinamos ir tinkamai konfigūruojamos. 

Šaltinis: telekomza.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »