Saugiausios įmonės – telekomunikacijų srities

Publikuota: 2015 m. sausio 23 d. penktadienis

Kompanijos „Cisco“ duomenimis, telekomunikacijų sektorius turi geriausią kompiuterinės įrangos apsaugą. 47 proc. visų telekomunikacijų įmonių yra įdiegtos itin sudėtingos apsaugos sistemos.

Kasmetėje „Cisco Security Capabilities Benchmark Survey“ ataskaitoje teigiama, kad, įvertinus pavojų lygį, kibernetinio saugumo tendencijas, telekomunikacijų įmonės gali geriau atremti piktavalių atakas nei valstybinės bendrovės (43 proc.), finansinės organizacijos (39 proc.) ir transporto kompanijos (35 proc.). Vertinant šalių apsaugos lygį, geriausiai apsaugotos sistemos yra Indijoje – 54 proc., JAV – 44 proc., Vokietijoje – 43 proc., Didžiojoje Britanijoje – 41 proc., Kinijoje – 36 proc., Japonijoje – 24 proc.

„Cisco“ ataskaitoje skelbiama, kad įmonių apsaugos ir informavimo tarnybos privalo nuolat tobulinti apsaugos procesus, nes piktavaliai gali pasinaudoti kiekvienu menku sistemos trūkumu. Deja, dažnai įmonėms atnaujinti apsaugos sistemas sutrukdo nesutarimai dėl duomenų apdorojimo skirtingose šalyse.  

Ataskaitoje, paruoštoje pagal 1 700 įmonių duomenis, pateikiamos trys kibernetinių atakų tendencijos. Visų pirma – „Snowshoe spam“ būdas, kai iš daugybės IP adresų išsiunčiamas didelis srautas elektroninio brukalo, tokiu būdu atitraukiant dėmesį nuo įsilaužimo. Antra – įsilaužimai per mažiau žinomas pažeidžiamas sritis, kurioms apsaugos specialistai skiria mažesnes pajėgas kitur. Trečia – piktavališkos kombinacijos, kai įsilaužimas nukreipiamas į du skirtingus susijusius failus (pvz., į „Java“ ir „Flash“ failus).

„Kad apsauga būtų veiksminga, ja turi rūpintis kiekvienas įmonės darbuotojas kiekvienoje darbo vietoje – ir vadovai, posėdžiaujantys konferencijų salėse, ir vartotojai, dirbantys savo darbo vietoje. Anksčiau jaudindavomės dėl programinės įrangos apsaugos, o dabar daugiau dėmesio turime skirti pačių duomenų apsaugai. Nerimavome dėl intelektinės nuosavybės vagystės, dabar turime numatyti, ką reikės daryti sutrikus paslaugų teikimui. Grėsmių, nuo kurių reikia apsisaugoti, kyla vis daugiau“, – teigia „Cisco“ vyresnysis viceprezidentas Džonas Stiuartas.

„Cisco“ ataskaitoje taip pat teigiama, kad didėja praraja tarp apsaugos specialistų galimybių įvertinimo ir realios grėsmės. 75 proc. specialistų mano, kad jų naudojamos apsaugos priemonės yra labai efektyvios. Iš tiesų tik 50 proc. jų naudoja patikimas standartines apsaugos sistemas, kurios nuolat atnaujinamos ir tinkamai konfigūruojamos. 

Šaltinis: telekomza.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »