Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

Publikuota: 2017 m. spalio 5 d. ketvirtadienis

„Kaspersky Lab" paskelbė tarptautinį „Capture the Flag“ (CTF) saugumo konkursą, kuriame dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. Renginys vyks spalio 24 d. Šanchajuje.

CTF – unikalus iššūkis, kuris susijęs su įvairiais kibernetinio saugumo aspektais įmonėje ir teikia praktines galimybes išbandyti aplinką, taip pat padeda nustatyti pažeidžiamumo sritis ir aptikti naujus infrastruktūros pavojus.

Šis tarptautinis informacijos saugumo konkursas yra ypač naudingas tokioms pramonės šakoms kaip energetika, dujos, nafta bei transportavimas. Tai pramonės šakos, kurioms būdinga ypatingos svarbos infrastruktūra ir kurios yra būtinos stabiliam visuomenės bei ekonomikos veikimui.

Sėkmingas išpuolis prieš tokius objektus gali sukelti neįtikėtino masto nuostolius ir pasekmes. CTF leidžia geriausiems saugumo ekspertams ištirti virtualius pramonės kontrolės sistemų elementus, atrandant užslėptas saugumo problemas, kurių ateityje būtų galima išvengti.

Be to, tai suteikia galimybę įmonėms pažvelgti į įvairius galimų išpuolių būdus, taip padedant jiems užtikrinti didžiausią savo pramonės tinklų apsaugą nuo esamų ir būsimų grėsmių.

Šiais metais komandoms, dalyvaujančioms „Kaspersky Lab Industrial CTF”, bus mestas iššūkis sutrikdyti miniatiūrinio proceso modelio, kuris atkartoja realią naftos perdirbimo gamyklą, veikimą.

Modelis imituoja geležinkelio cisternos išleidimo platformą, kuri susideda iš kintamo greičio išcentrinio siurblio, talpyklų (rezervuarų), šilumokaičio ir buferinio bako. Be to, dalyviai turės galimybę išbandyti savo įgūdžius ir žinias apie keletą IoT įrenginių.

Pramoninis CTF 2017m. organizuojamas bendradarbiaujant su Kinijos kompanija „Keen Cloud Tech“, o finalas vyks spalio 24 d. „GeekPWN“ konferencijoje Šanchajuje, per pirmąjį pasaulyje „hackers“ konkursą, skirta išmanioms saugumo priemonėms.

„Kaspersky Lab” – pasaulyje pirmaujanti kibernetinio saugumo tiekėja. Mes džiaugiamės galėdami kartu su jais bendradarbiauti ir vesti „Industrial CTF“ konkursą „GeekPwn“ renginyje Šanchajuje. Tai suteikia mums galimybę sujungti geriausius saugumo ekspertus iš viso pasaulio ir pritaikyti jų žinias pramoninėms saugumo priemonėms”, – sako Daniel Wang, „Keen“ generalinis direktorius ir „GeekPwn“ įkūrėjas.

Prieš finalą internetiniai kvalifikaciniai turnyrai vyks 2017 m. spalio 6-8 dienomis. Dalyvių bus prašoma išspręsti įvairių tipų užduotis, pvz.: Crypto, Reverse, Pwn, Web, Network ir Fun.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »