Sekama toliau: „Kaspersky Lab“ atvėrė naują kibernetinio šnipinėjimo kampanijos vingį

Publikuota: 2014 m. liepos 10 d. ketvirtadienis

Išaiškintos naujojo kibernetinio šnipinėjimo kampanijos etapo detalės, susijusios su dar pernai „Kaspersky Lab“ ir „CrySyS Lab“ specialistų aptiktu „Trojos“ virusu „MiniDuke“. Ši kenkėjiška programinė įranga buvo taikoma sekti valstybines struktūras, tačiau paviešinus kampanijos detales programišių aktyvumas ženkliai sumažėjo. Tačiau dabar „Kaspersky Lab“ ekspertai užfiksavo kenkėjiškos veiklos atnaujinimą plačiu mastu: kenkėjai ne tik išplėtė arsenalą, bet ir aukų sąrašą.

Naujoji „Trojos“ viruso versija „MiniDuke“, pavadinta „TinyBaron“, arba „CosmicDuke“, buvo taikoma šnipinėti visame pasaulyje. Šalių sąraše pagal aukų skaičių viršutines pozicijas užima Gruzija, Rusija, JAV, Didžioji Britanija, Kazachstanas, Indija, Baltarusija, Kipras, Ukraina ir Lietuva. Buvo atakuojamos valstybinės institucijos, energetikos ir telekomunikacijų bendrovės, karo organizacijos ir komercinės įmonės, teikiančios su karo reikmėmis susijusias paslaugas. Dabar pradėti atakuoti ir privatūs asmenys, susiję su neteisėtų arba kontroliuojamų medžiagų, tokių kaip steroidai ir hormonai, pardavimu bei tiekimu.

Virusai „CosmicDuke“ surinkti „BotGenStudio“ platformoje, leidžiančioje konfigūruoti individualią kiekvienos aukos šnipinėjimo programą, – taip pat kiekvienai aukai buvo galima išleisti individualų kenkėjiškos programinės įrangos atnaujinimą. „Kaspersky Lab“ analitikai mano, kad „BotGenStudio“ platforma gali būti sukurta ne tik ją sukūrusios šnipinėjimo grupės reikmėms, bet ir parduoti nedideliam skaičiui užsakovų, turinčių kitokių reikmių. Gali būti, kad ja gali pasinaudoti ne tik apgavikai, bet ir teisėsaugos institucijos, siekiančios sekti įtariamuosius ir kibernetinius nusikaltėlius.

Priklausomai nuo parametrų „CosmicDuke“ gali įvairiais būdais slapstytis sistemoje, rinkti įvairius duomenų rinkinius ir juos įvairiai siųsti. Virusas maskuojasi kaip teisėtas priedas, kurį vartotojai yra pripratę matyti užduočių sąraše ir kurie siejami su internetu: „Java“, „Acrobat“, „Chrome“ atnaujinimo agentai. „CosmicDuke“ gali vogti įvairių tipų dokumentus, sekti klaviatūrą ir fotografuoti ekraną, vogti adresų knygas iš pašto prisegamų priedų ir slaptažodžius, išsaugotus sistemoje ir populiariose pranešimo siuntimo programose, taip pat sertifikatų failus. Tokiu būdu surinkta informacija kenkėjų serveriams perduodama įvairiais būdais: FTP ir trimis variantais HTTP sąveikos. Be to, „CosmicDuke“ naudoja visas galimybes nepertraukiamai funkcionuoti, – pavyzdžiui, jį galima paleisti per operacinės sistemos užduočių planuotoją.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »