Socialinių tinklų naudotojai raginami saugotis kibernetinių nusikaltėlių

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

„Kaspersky Lab“ apklausa-viktorina parodė, kad beveik trečdalis (30 proc.) socialinių tinklų naudotojų realiuoju laiku dalijasi savo pranešimais, prisijungimo informacija ir kita asmenine informacija ne tik su savo draugais, bet ir su visais tuo metu esančiais internete. Tai atveria duris kibernetinių nusikaltėlių išpuoliams, nes vartotojai vis dar nežino, kiek jų asmeninė informacija gali būti platinama šiais kanalais.

Nors daugiau nei trys ketvirtadaliai (78 proc.) interneto naudotojų turi socialinės žiniasklaidos paskyrų, viktorina parodė, kad jiems vis dar labai trūksta žinių. Vienas iš dešimties (9 proc.) viktorinos respondentų mano, kad nepažįstami žmonės negali pamatyti jų puslapių ir pranešimų, kurie atveria kelią jų asmeninei informacijai patekti į blogas rankas ar net būti panaudotai nusikaltėlių vykdomiems tapatybės vagystėms ir finansiniams sukčiavimams.

Tyrimas parodė, kad vartotojai rizikuoja papildydami draugų sąrašą. Taip 12 proc. respondentų papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis. Trečdalis (31 proc.) vartotojų taip pat papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis, jei pastarieji turi su jais bendrų draugų, nors tai atveria kelią didesniam nepažįstamųjų skaičiui, net reklamos agentams ir kibernetiniams nusikaltėliams. Kalbant apie pasitikėjimą savo draugais, ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų nedvejodami paspaustų draugų el. paštu atsiųstą nuorodą, nė neklausdami, kas tai yra, ir neatsižvelgdami į galimybę, kad siuntėjo sąskaita gali būti nulaužta.

„Socialinių tinklų naudotojai žaidžia pavojingą žaidimą, nesusimąsto apie kibernetinį saugumą ir iš esmės svetimiems žmonėms suteikia lengvą prieigą prie asmeninių duomenų ir informacijos. Socialinės žiniasklaidos paskyros, kuriose apstu asmeninės informacijos – nuo gimtadienių iki adresų ir atostogų planų, – kibernetiniams nusikaltėliams suteikia galimybę panaudoti vertingą informaciją ar pavogti jūsų tapatybę. Tai tampa dar paprasčiau, jei nusikaltėlius netyčia įtraukėte į savo draugų sąrašą“, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Kad jūsų socialiniuose tinkluose skelbiama informacija nesukeltų pavojaus, „Kaspersky Lab“ pataria būti budriems ir kruopščiai atsirinkti žmones, kuriais pasitikite ir įtraukiate į draugų sąrašus. Jei abejojate, nesutikite įtraukti nepažįstamojo į draugų sąrašą ir neatidarinėkite abejones keliančių nuorodų. Taip pat labai svarbu socialinių tinklų paskyrose nustatyti aukštą privatumo lygį, užtikrinti, kad sąraše yra tik tikri draugai, su kuriais dalijatės savo statuso atnaujinimais.

Programinė saugumo įranga leidžia nuo interneto grėsmių apsaugoti jūsų skaitmeninį gyvenimą, privatumą ir tapatybę. Norėdami daugiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ privatiems naudotojams skirtų saugumo produktų suteikiamas galimybes, apsilankykite: http://www.kaspersky.com/home-security.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »