Socialinių tinklų naudotojai raginami saugotis kibernetinių nusikaltėlių

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

„Kaspersky Lab“ apklausa-viktorina parodė, kad beveik trečdalis (30 proc.) socialinių tinklų naudotojų realiuoju laiku dalijasi savo pranešimais, prisijungimo informacija ir kita asmenine informacija ne tik su savo draugais, bet ir su visais tuo metu esančiais internete. Tai atveria duris kibernetinių nusikaltėlių išpuoliams, nes vartotojai vis dar nežino, kiek jų asmeninė informacija gali būti platinama šiais kanalais.

Nors daugiau nei trys ketvirtadaliai (78 proc.) interneto naudotojų turi socialinės žiniasklaidos paskyrų, viktorina parodė, kad jiems vis dar labai trūksta žinių. Vienas iš dešimties (9 proc.) viktorinos respondentų mano, kad nepažįstami žmonės negali pamatyti jų puslapių ir pranešimų, kurie atveria kelią jų asmeninei informacijai patekti į blogas rankas ar net būti panaudotai nusikaltėlių vykdomiems tapatybės vagystėms ir finansiniams sukčiavimams.

Tyrimas parodė, kad vartotojai rizikuoja papildydami draugų sąrašą. Taip 12 proc. respondentų papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis. Trečdalis (31 proc.) vartotojų taip pat papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis, jei pastarieji turi su jais bendrų draugų, nors tai atveria kelią didesniam nepažįstamųjų skaičiui, net reklamos agentams ir kibernetiniams nusikaltėliams. Kalbant apie pasitikėjimą savo draugais, ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų nedvejodami paspaustų draugų el. paštu atsiųstą nuorodą, nė neklausdami, kas tai yra, ir neatsižvelgdami į galimybę, kad siuntėjo sąskaita gali būti nulaužta.

„Socialinių tinklų naudotojai žaidžia pavojingą žaidimą, nesusimąsto apie kibernetinį saugumą ir iš esmės svetimiems žmonėms suteikia lengvą prieigą prie asmeninių duomenų ir informacijos. Socialinės žiniasklaidos paskyros, kuriose apstu asmeninės informacijos – nuo gimtadienių iki adresų ir atostogų planų, – kibernetiniams nusikaltėliams suteikia galimybę panaudoti vertingą informaciją ar pavogti jūsų tapatybę. Tai tampa dar paprasčiau, jei nusikaltėlius netyčia įtraukėte į savo draugų sąrašą“, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Kad jūsų socialiniuose tinkluose skelbiama informacija nesukeltų pavojaus, „Kaspersky Lab“ pataria būti budriems ir kruopščiai atsirinkti žmones, kuriais pasitikite ir įtraukiate į draugų sąrašus. Jei abejojate, nesutikite įtraukti nepažįstamojo į draugų sąrašą ir neatidarinėkite abejones keliančių nuorodų. Taip pat labai svarbu socialinių tinklų paskyrose nustatyti aukštą privatumo lygį, užtikrinti, kad sąraše yra tik tikri draugai, su kuriais dalijatės savo statuso atnaujinimais.

Programinė saugumo įranga leidžia nuo interneto grėsmių apsaugoti jūsų skaitmeninį gyvenimą, privatumą ir tapatybę. Norėdami daugiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ privatiems naudotojams skirtų saugumo produktų suteikiamas galimybes, apsilankykite: http://www.kaspersky.com/home-security.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »