Socialinių tinklų naudotojai raginami saugotis kibernetinių nusikaltėlių

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

„Kaspersky Lab“ apklausa-viktorina parodė, kad beveik trečdalis (30 proc.) socialinių tinklų naudotojų realiuoju laiku dalijasi savo pranešimais, prisijungimo informacija ir kita asmenine informacija ne tik su savo draugais, bet ir su visais tuo metu esančiais internete. Tai atveria duris kibernetinių nusikaltėlių išpuoliams, nes vartotojai vis dar nežino, kiek jų asmeninė informacija gali būti platinama šiais kanalais.

Nors daugiau nei trys ketvirtadaliai (78 proc.) interneto naudotojų turi socialinės žiniasklaidos paskyrų, viktorina parodė, kad jiems vis dar labai trūksta žinių. Vienas iš dešimties (9 proc.) viktorinos respondentų mano, kad nepažįstami žmonės negali pamatyti jų puslapių ir pranešimų, kurie atveria kelią jų asmeninei informacijai patekti į blogas rankas ar net būti panaudotai nusikaltėlių vykdomiems tapatybės vagystėms ir finansiniams sukčiavimams.

Tyrimas parodė, kad vartotojai rizikuoja papildydami draugų sąrašą. Taip 12 proc. respondentų papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis. Trečdalis (31 proc.) vartotojų taip pat papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis, jei pastarieji turi su jais bendrų draugų, nors tai atveria kelią didesniam nepažįstamųjų skaičiui, net reklamos agentams ir kibernetiniams nusikaltėliams. Kalbant apie pasitikėjimą savo draugais, ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų nedvejodami paspaustų draugų el. paštu atsiųstą nuorodą, nė neklausdami, kas tai yra, ir neatsižvelgdami į galimybę, kad siuntėjo sąskaita gali būti nulaužta.

„Socialinių tinklų naudotojai žaidžia pavojingą žaidimą, nesusimąsto apie kibernetinį saugumą ir iš esmės svetimiems žmonėms suteikia lengvą prieigą prie asmeninių duomenų ir informacijos. Socialinės žiniasklaidos paskyros, kuriose apstu asmeninės informacijos – nuo gimtadienių iki adresų ir atostogų planų, – kibernetiniams nusikaltėliams suteikia galimybę panaudoti vertingą informaciją ar pavogti jūsų tapatybę. Tai tampa dar paprasčiau, jei nusikaltėlius netyčia įtraukėte į savo draugų sąrašą“, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Kad jūsų socialiniuose tinkluose skelbiama informacija nesukeltų pavojaus, „Kaspersky Lab“ pataria būti budriems ir kruopščiai atsirinkti žmones, kuriais pasitikite ir įtraukiate į draugų sąrašus. Jei abejojate, nesutikite įtraukti nepažįstamojo į draugų sąrašą ir neatidarinėkite abejones keliančių nuorodų. Taip pat labai svarbu socialinių tinklų paskyrose nustatyti aukštą privatumo lygį, užtikrinti, kad sąraše yra tik tikri draugai, su kuriais dalijatės savo statuso atnaujinimais.

Programinė saugumo įranga leidžia nuo interneto grėsmių apsaugoti jūsų skaitmeninį gyvenimą, privatumą ir tapatybę. Norėdami daugiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ privatiems naudotojams skirtų saugumo produktų suteikiamas galimybes, apsilankykite: http://www.kaspersky.com/home-security.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »