Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Publikuota: 2016 m. gruodžio 13 d. antradienis

Panašu, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjai tapo populiarūs tarp kibernetinių nusikaltėlių – pastebimas stabilus šių kenksmingų programų augimas tarp skirtingų operacinių sistemų, o nuo 2014 metų – ir tarp mobiliųjų įrenginių platformų.

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. Nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų „epidemijos“ pradžios nepasikeitė tik programišių naudojami kenkėjų platinimo būdai: tai neoficialios programėlių parduotuvės ir forumai.

2016-aisiais užfiksuota atvejų, kai kibernetiniai nusikaltėliai tobulino savo kenkėjus sudėtingesnėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, patys kenksmingi kodai buvo šifruojami ir talpinami programėlių viduje kartu su jais iššifruojančiais įrankiais, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjas būtų įdiegtas ne iš karto, o tik po tam tikro laiko.

ESET kenksmingų programų tyrėjai taip pat aprašė kenkėjus, plintančius el. paštu. Dažnai programišiai naudoja socialinę inžineriją, viliodami aukas paspausti el. laiške esančias kenksmingas nuorodas, kurios nukreipia į užkrėstą „Android“ programėlių paketą (APK).

Kitas įdomus šiemet užfiksuotas dalykas – tai augantis išpirkos reikalaujančių kenkėjų „Jisuit“ operatorių dėmesys Kinijos rinkai. Čia kenkėjai platinami kinų pamėgtose programėlių parduotuvėse, jų išpirkos reikalaujančios žinutės pateikiamos kinų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »