Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Publikuota: 2016 m. gruodžio 13 d. antradienis

Panašu, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjai tapo populiarūs tarp kibernetinių nusikaltėlių – pastebimas stabilus šių kenksmingų programų augimas tarp skirtingų operacinių sistemų, o nuo 2014 metų – ir tarp mobiliųjų įrenginių platformų.

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. Nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų „epidemijos“ pradžios nepasikeitė tik programišių naudojami kenkėjų platinimo būdai: tai neoficialios programėlių parduotuvės ir forumai.

2016-aisiais užfiksuota atvejų, kai kibernetiniai nusikaltėliai tobulino savo kenkėjus sudėtingesnėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, patys kenksmingi kodai buvo šifruojami ir talpinami programėlių viduje kartu su jais iššifruojančiais įrankiais, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjas būtų įdiegtas ne iš karto, o tik po tam tikro laiko.

ESET kenksmingų programų tyrėjai taip pat aprašė kenkėjus, plintančius el. paštu. Dažnai programišiai naudoja socialinę inžineriją, viliodami aukas paspausti el. laiške esančias kenksmingas nuorodas, kurios nukreipia į užkrėstą „Android“ programėlių paketą (APK).

Kitas įdomus šiemet užfiksuotas dalykas – tai augantis išpirkos reikalaujančių kenkėjų „Jisuit“ operatorių dėmesys Kinijos rinkai. Čia kenkėjai platinami kinų pamėgtose programėlių parduotuvėse, jų išpirkos reikalaujančios žinutės pateikiamos kinų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »