Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Publikuota: 2016 m. gruodžio 13 d. antradienis

Panašu, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjai tapo populiarūs tarp kibernetinių nusikaltėlių – pastebimas stabilus šių kenksmingų programų augimas tarp skirtingų operacinių sistemų, o nuo 2014 metų – ir tarp mobiliųjų įrenginių platformų.

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. Nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų „epidemijos“ pradžios nepasikeitė tik programišių naudojami kenkėjų platinimo būdai: tai neoficialios programėlių parduotuvės ir forumai.

2016-aisiais užfiksuota atvejų, kai kibernetiniai nusikaltėliai tobulino savo kenkėjus sudėtingesnėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, patys kenksmingi kodai buvo šifruojami ir talpinami programėlių viduje kartu su jais iššifruojančiais įrankiais, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjas būtų įdiegtas ne iš karto, o tik po tam tikro laiko.

ESET kenksmingų programų tyrėjai taip pat aprašė kenkėjus, plintančius el. paštu. Dažnai programišiai naudoja socialinę inžineriją, viliodami aukas paspausti el. laiške esančias kenksmingas nuorodas, kurios nukreipia į užkrėstą „Android“ programėlių paketą (APK).

Kitas įdomus šiemet užfiksuotas dalykas – tai augantis išpirkos reikalaujančių kenkėjų „Jisuit“ operatorių dėmesys Kinijos rinkai. Čia kenkėjai platinami kinų pamėgtose programėlių parduotuvėse, jų išpirkos reikalaujančios žinutės pateikiamos kinų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Gemalto“ sustiprins „Samsung Pay“ saugumą

Saugumo sprendimų lyderė „Gemalto“ įdiegs papildomas apsaugos priemones į išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy S8“ skaityti »

Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, todėl labai svarbu apsaugoti regėjimą. skaityti »

Lietuviams sunku išsiskirti su nebenaudojamais telefonais

Ekspertai atkreipia dėmesį saugumo dėlei namie esančius nebenaudojamus elektronikos prietaisus reguliariai patikrinti. skaityti »

„American Express“ ir „Visa“ kovos prieš sukčiavimus

„American Express“ ir „Visa“ paskelbė apie bekontakčių operacijų pokyčius, siekiant sustiprinti operacijų apsaugą. skaityti »

Kiekvienas išmaniojo įrenginio naudotojas privalo išmanyti skaitmeninę higieną

Išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir kompiuteriuose nuolat didėja saugomos informacijos apimtis, tai kelia riziką dėl prastos naudotojų skaitmeninės higienos. skaityti »

„Windows 10“ palaikys interneto bankininkystės biometrijos sistemą

Didžiosios Britanijos bankas „Lloyds“, bendradarbiaudamas su „Microsoft“, ketina įdiegti veidų ir pirštų atspaudų atpažinimo technologiją interneto bankininkystėje. skaityti »

Kroviklis gali stebėti namus

Sukurtas įrenginys, vienu metu atliekantis elektroninių prietaisų kroviklio ir vaizdo stebėjimo kameros funkcijas. skaityti »

„Mastercard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“

Tarptautinė mokėjimo sistema „Mastecard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“. skaityti »

Londono oro uoste nebereikės pasų

Londono oro uoste Heathrow pradėta testuoti veidų atpažinimo sistema. skaityti »

Interneto svetainės išsiaiškins robotus nepastebimai

„Google“ paskelbė patobulinusi identifikacijos mechanizmą „reCAPTCHA“, gebantį skirti tikrus interneto naudotojus nuo interneto robotų. skaityti »