Tyrimas atskleidė tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

Publikuota: 2016 m. liepos 20 d. trečiadienis

„Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. Pasirodo, jie daug dėmesio skiria tam, ką jų atžalos veikia internete, ir daro viską, kad rastų pusiausvyrą tarp noro juos apsaugoti ir skatinti jų domėjimąsi internetu ir pažangiausiais įrenginiais.

Remiantis atliktos apklausos rezultatais, didžioji dauguma tėvų jaučiasi atsakingi už šeimos finansinę priežiūrą ir kibernetinį saugumą. 86 proc. tėčių įdiegė saugumo sprendimus į visus turimus skaitmeninius prietaisus, 77 proc. užtikrino išmaniųjų telefonų apsaugą, 63 proc. – planšetinių kompiuterių.

Tai rodo, kad tėčiai labiau nei mamos linkę leisti vaikams nuo mažens naudotis įrenginiais. Pavyzdžiui, tėvų, kurie dovanoja išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį pirmojo gimtadienio proga, yra dvigubai daugiau nei mamų. Be to, tėčiai internetą laiko puikiu dalyku tiek jiems, tiek vaikams, taip teigė du trečdaliai apklausoje dalyvavusių tėčių. Be to, skirtingai nei mamos, tėčiai tiki, kad internetas turi teigiamą poveikį jų vaikams – jų fizinei ir psichinei būklei, jų pasiekimams mokykloje, jų būsimai profesijai ir gyvenimui apskritai. 45 proc. tėvų mano, kad dėl interneto jų vaikams labiau sekasi, jie lengviau bendrauja su draugais. O daugiau nei ketvirtadalis (29 proc.) teigia, kad internetas padeda atžaloms geriau planuoti savo laiką.

Kalbant apie įrenginius, tėčiai labiau linkę juos pirkti savo vaikams, kad šie nesijaustų atstumti ar kitokie. Pavyzdžiui, pusė jų nupirko sūnui ar dukrai kompiuterį būtent dėl šios priežasties. Jie taip pat įsitikinę, kad šiandieniai vaikai turi žinoti, kaip naudotis skaitmeniniais įrenginiais, daugiau nei trečdalis (36 proc.) dėl šios priežasties nupirko planšetinį kompiuterį.

Nepaisant skirtumų, ir tėčiai, ir mamos nori apsaugoti savo vaikus nuo bet kokių grėsmių – realių ar virtualių. Žinoma, jie nerimauja, kad skaitmeniniai įrenginiai jų mylimiems vaikams gali daryti neigiamą poveikį. Tačiau jie nori mokyti atžalas naršyti internete saugiai, kad iš šiuolaikinių technologijų gautų tik kuo didesnę naudą. Puiku, kad tėvai taiko saugumo sprendimus, įsitikina, kad jie būtų įdiegti ir aktyvinti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »