Tyrimas atskleidė tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

Publikuota: 2016 m. liepos 20 d. trečiadienis

„Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. Pasirodo, jie daug dėmesio skiria tam, ką jų atžalos veikia internete, ir daro viską, kad rastų pusiausvyrą tarp noro juos apsaugoti ir skatinti jų domėjimąsi internetu ir pažangiausiais įrenginiais.

Remiantis atliktos apklausos rezultatais, didžioji dauguma tėvų jaučiasi atsakingi už šeimos finansinę priežiūrą ir kibernetinį saugumą. 86 proc. tėčių įdiegė saugumo sprendimus į visus turimus skaitmeninius prietaisus, 77 proc. užtikrino išmaniųjų telefonų apsaugą, 63 proc. – planšetinių kompiuterių.

Tai rodo, kad tėčiai labiau nei mamos linkę leisti vaikams nuo mažens naudotis įrenginiais. Pavyzdžiui, tėvų, kurie dovanoja išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį pirmojo gimtadienio proga, yra dvigubai daugiau nei mamų. Be to, tėčiai internetą laiko puikiu dalyku tiek jiems, tiek vaikams, taip teigė du trečdaliai apklausoje dalyvavusių tėčių. Be to, skirtingai nei mamos, tėčiai tiki, kad internetas turi teigiamą poveikį jų vaikams – jų fizinei ir psichinei būklei, jų pasiekimams mokykloje, jų būsimai profesijai ir gyvenimui apskritai. 45 proc. tėvų mano, kad dėl interneto jų vaikams labiau sekasi, jie lengviau bendrauja su draugais. O daugiau nei ketvirtadalis (29 proc.) teigia, kad internetas padeda atžaloms geriau planuoti savo laiką.

Kalbant apie įrenginius, tėčiai labiau linkę juos pirkti savo vaikams, kad šie nesijaustų atstumti ar kitokie. Pavyzdžiui, pusė jų nupirko sūnui ar dukrai kompiuterį būtent dėl šios priežasties. Jie taip pat įsitikinę, kad šiandieniai vaikai turi žinoti, kaip naudotis skaitmeniniais įrenginiais, daugiau nei trečdalis (36 proc.) dėl šios priežasties nupirko planšetinį kompiuterį.

Nepaisant skirtumų, ir tėčiai, ir mamos nori apsaugoti savo vaikus nuo bet kokių grėsmių – realių ar virtualių. Žinoma, jie nerimauja, kad skaitmeniniai įrenginiai jų mylimiems vaikams gali daryti neigiamą poveikį. Tačiau jie nori mokyti atžalas naršyti internete saugiai, kad iš šiuolaikinių technologijų gautų tik kuo didesnę naudą. Puiku, kad tėvai taiko saugumo sprendimus, įsitikina, kad jie būtų įdiegti ir aktyvinti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »