Verslas nepakankamai investuoja į IT saugumą

Publikuota: 2013 m. spalio 18 d. penktadienis

60 proc. specialistų, priimančių sprendimus informacinių technologijų srityje, mano, kad jų bendrovės skiria nepakankamai lėšų ir laiko IT saugumo politikai vystyti. Dėl to mažiau nei pusė bendrovių yra tikros dėl gero kibernetinių grėsmių prevencijos procesų organizavimo ir sistemingumo. Tokias išvadas priėjo ekspertai remdamiesi 2013 m. tarp verslo atstovų visame pasaulyje atlikto tyrimo Global Corporate IT Security Risks 2013 rezultatais. Tyrimą atliko nepriklausoma agentūra „B2B“ kartu su „Kaspersky Lab“.

Sunkiausia situacija yra švietimo srityje – tik 28 proc. organizacijų mano, kad jų investicijų į IT apsaugą visiškai pakanka. Dar didesnį susirūpinimą kelia faktas, kad tik 34 proc. valstybinių ir gynybos pramonės įmonių visame pasaulyje teigia turinčios pakankamai lėšų ir laiko IT politikai plėtoti. Du trečdaliai įmonių nuolat rizikuoja prarasti konfidencialią nacionalinės svarbos informaciją.

Tuo pat metu vien IT saugumo politikos taikymas mobiliesiems įrenginiams gali žymiai sumažinti rizikas, korparatyviniame tinkle keliamas išmaniųjų telefonų ir planšečių. Tyrimas atskleidė, kad beveik pusė įmonių nepraktikuoja tokių apsaugos nuo kibernetinių grėsmių būdų. Tačiau netgi įmonėse, kurios laikosi mobiliesiųjų įrenginių saugumo politikos, lieka nepakankami resursai: pusė įmonių pažymėjo skirtų lėšų trūkumą, o 16 proc. pasiguodė, kad negauna papildomų resursų apsaugos sistemos plėtrai.

Remiantis tyrimo rezultatais, per pastaruosius 12 mėn. 91 proc. įmonių buvo susidūrusios mažiausiai su vienu išoriniu kibernetinio saugumo incidentu, o 85 proc. įmonių nukentėjo nuo vidinių nelaimingų atsitikimų. Tokie incidentai gali baigtis realiais finansiniais nuostoliais ir sugadinta reputacijai. Taip praradimai gali smarkiai viršyti IT saugumo sistemos, kuri padėtų sustabdyti duomenų praradimą, paslaugų sustabdymą ir kitus neplanuotus nuostolius, išlaidas.

Rimtas kibernetinio saugumo incidentas didelei bendrovei kainuoja apie 1 651 835 litus, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovės, susidūrusios su IT saugumo problemomis, gali prarasti iki 127 260 litų. Sėkminga tikslinė bendrovės ataka gali iš viso sukelti finansinį nuotolį iki 6 108 480 litų.

Deja, daugelis įmonių iki galo nesuvokia IT rizikų problemos. Kaip paaiškėjo tyrimo metu, ketvirtadalis bendrovių iki šiol mano, kad kibernetinio saugumo incidentai – tai „kažkas, kas atsitinka kitiems“. Tačiau šios idėjos šalininkių skaičius sumažėjo lyginant su praėjusiais metais. Kita problema yra ta, kad 28 proc. įmonių klaidingai mano, jog išlaidos informaciniam saugumui užtikrinti ženkliai viršija potencialias rizikas ir praradimus.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »