Verslas nepakankamai investuoja į IT saugumą

Publikuota: 2013 m. spalio 18 d. penktadienis

60 proc. specialistų, priimančių sprendimus informacinių technologijų srityje, mano, kad jų bendrovės skiria nepakankamai lėšų ir laiko IT saugumo politikai vystyti. Dėl to mažiau nei pusė bendrovių yra tikros dėl gero kibernetinių grėsmių prevencijos procesų organizavimo ir sistemingumo. Tokias išvadas priėjo ekspertai remdamiesi 2013 m. tarp verslo atstovų visame pasaulyje atlikto tyrimo Global Corporate IT Security Risks 2013 rezultatais. Tyrimą atliko nepriklausoma agentūra „B2B“ kartu su „Kaspersky Lab“.

Sunkiausia situacija yra švietimo srityje – tik 28 proc. organizacijų mano, kad jų investicijų į IT apsaugą visiškai pakanka. Dar didesnį susirūpinimą kelia faktas, kad tik 34 proc. valstybinių ir gynybos pramonės įmonių visame pasaulyje teigia turinčios pakankamai lėšų ir laiko IT politikai plėtoti. Du trečdaliai įmonių nuolat rizikuoja prarasti konfidencialią nacionalinės svarbos informaciją.

Tuo pat metu vien IT saugumo politikos taikymas mobiliesiems įrenginiams gali žymiai sumažinti rizikas, korparatyviniame tinkle keliamas išmaniųjų telefonų ir planšečių. Tyrimas atskleidė, kad beveik pusė įmonių nepraktikuoja tokių apsaugos nuo kibernetinių grėsmių būdų. Tačiau netgi įmonėse, kurios laikosi mobiliesiųjų įrenginių saugumo politikos, lieka nepakankami resursai: pusė įmonių pažymėjo skirtų lėšų trūkumą, o 16 proc. pasiguodė, kad negauna papildomų resursų apsaugos sistemos plėtrai.

Remiantis tyrimo rezultatais, per pastaruosius 12 mėn. 91 proc. įmonių buvo susidūrusios mažiausiai su vienu išoriniu kibernetinio saugumo incidentu, o 85 proc. įmonių nukentėjo nuo vidinių nelaimingų atsitikimų. Tokie incidentai gali baigtis realiais finansiniais nuostoliais ir sugadinta reputacijai. Taip praradimai gali smarkiai viršyti IT saugumo sistemos, kuri padėtų sustabdyti duomenų praradimą, paslaugų sustabdymą ir kitus neplanuotus nuostolius, išlaidas.

Rimtas kibernetinio saugumo incidentas didelei bendrovei kainuoja apie 1 651 835 litus, vidutinio ir smulkaus verslo bendrovės, susidūrusios su IT saugumo problemomis, gali prarasti iki 127 260 litų. Sėkminga tikslinė bendrovės ataka gali iš viso sukelti finansinį nuotolį iki 6 108 480 litų.

Deja, daugelis įmonių iki galo nesuvokia IT rizikų problemos. Kaip paaiškėjo tyrimo metu, ketvirtadalis bendrovių iki šiol mano, kad kibernetinio saugumo incidentai – tai „kažkas, kas atsitinka kitiems“. Tačiau šios idėjos šalininkių skaičius sumažėjo lyginant su praėjusiais metais. Kita problema yra ta, kad 28 proc. įmonių klaidingai mano, jog išlaidos informaciniam saugumui užtikrinti ženkliai viršija potencialias rizikas ir praradimus.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »