Verslas nusisuka nuo bankų, kurie nesiima tinkamo IT saugumo

Publikuota: 2016 m. kovo 30 d. trečiadienis

Remiantis „Kaspersky Lab“ apklausos rezultatais, daugiau nei du trečdaliai bendrovių mieliau renkasi banką, turintį nepriekaištingą saugumo reputaciją. Bankai, kuriems saugumas yra prioritetas ir kurie imasi visų priemonių jam užtikrinti, turės pranašumą išlaikant esamus klientus ir pritraukiant naujų.

Tyrimo metu nustatyta, kad devynios iš dešimties (94 proc.) įmonių naudoja internetinę bankininkystę savo kasdienėje veikloje. Gebėjimas naudotis banko paslaugomis be būtinybės fiziškai apsilankyti banke suteikia daug pranašumų, įskaitant reagavimo laiko pagerinimą ir ženklų veiklos išlaidų mažinimą.

Tačiau šis patogumas gali turėti ir neigiamos įtakos, kai įmonės susiduria su internetiniu finansiniu sukčiavimu ir suteikia kibernetiniams nusikaltėliams dar vieną galimybę sukompromituoti įmonių IT infrastruktūrą. Mažiau nei du trečdaliai (63 proc.) „Kaspersky Lab“ apklaustų įmonių supranta šias rizikas ir įgyvendina visas įmanomas saugumo priemones, siekiant apsaugoti savo duomenis.

Kai kalbama apie informacijos apsaugą, saugumas vaidina svarbų vaidmenį įmonėms renkantis, su kokiu banku bendradarbiauti. Beveik trys ketvirtadaliai (72 proc.) apklaustų įmonių pareiškė, kad rinktųsi bankus pagal jų saugumo reputaciją; beveik devynios iš dešimties (88 proc.) yra pasirengusios mokėti papildomai, kad galėtų dirbti su stiprią saugumo politiką ir gerus saugumo įrašus turinčiu banku. 43 proc. įmonių taip pat teigė, kad pačios turi imtis priemonių, siekiant apsaugoti per jų bankus daromus internetinius finansinius sandorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »