NASA degalinės kosmose

Jei žmonija kada nors ryšis ilgai trunkantiems moksliniams tyrimams ir tolimoms pilotuojamoms misijoms kosmose, jai būtinai prireiks ten jau įrengtų degalinių. Tuo tikslu NASA sudarė sutartis su keturiomis kompanijomis, kurios kur planus, kaip nugabenti ir sandėliuoti kurą kosmose.

Tai nėra toks paprastas dalykas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Raketinis kuras turi yra kriogeninis, t. y. labai smarkiai atšaldytas. Tai reiškia, kad kosminėje degalinėje suskystintas deguonis ir vandenilis turi būti laikomi labai žemose temperatūrose ir labai stipriai apsaugoti, kitaip šie skysčiai paprasčiausiai užvirs ir išgaruos.

Šiuo metu, kai NASA šatlų programa uždaryta, agentūra planuoja ateities programas, tokias kaip pilotuojama misija į asteroidą (2025 metai) ir į Marsą (2030 metai). Šios misijos neįmanomos be galimybės pasipildyti kuro arba Žemės orbitoje arba kitos planetos ar kosminio kūno paviršiuje. Pagal NASA tyrimū technologijų vystymo programą keturioms kompanijoms („Analytical Mechanics Associates Inc“, „Ball Aerospace & Technologies Corporation“, „The Boeing Company of Huntington Beach“, ir „Lockheed Martin Space Systems Company“) buvo paskirtas 2.4 milijonų dolerių apdovanojimas už projekto vystymą. NASA pranešime teigiama, kad kiekviena kompanija pateiks galutinę ataskaitą, kurioje bus aprašyta misijos koncepcija, kriogeninių skysčių laikymo technologijos, galimybės ir infrastruktūra, reikalingos žmonių veiklai kosmose vystyti ir palaikyti. Projektai taip pat nurodo dabar esančius technologinius trūkumus, kurie neleidžia statyti degalinių jau šiuo metu.

Liepą NASA pradėjo vykdyti eksperimentinę misiją „Robotic Refueling Mission“ į Tarptautinę kosminę stotį. Šios misijos metu prie stoties išorės pritvirtintas priedas stoties laboratoriniam robotui „Dextre“ leis išbandyti kuro papildymo technologijas.