Maketavimo subtilybės: menas ar mokslas?

Nėra nė dienos, kad šiuolaikinis žmogus nepaimtų į rankas leidybos produkto – kasdienio laikraščio, prabangaus mėnesinio žurnalo, solidžios knygos ar tiesiog šūsnimis pašto dėžutes „okupuojančių“ reklaminių lankstinukų. Leidyba mus lydi kasdien. Jei tik turite noro ir užsidegimo, ji gali tapti Jūsų gyvenimo dalimi – pelningu nuolatiniu darbu ar tiesiog širdį atgaivinančiu mėgstamu hobiu.

Gilėjant rudeniui ir vis dažniau užklumpant darganoms, dažnas mūsų tampa niūresnis, liūdnesnis ar tiesiog apatiškesnis. Ženkliai sutrumpėjusi diena ir šviesos stoka skatina melancholišką tingulį. Tačiau net ir jam galima duoti atkirtį – tereikia būti ten, kur daug šilumos ir šviesos – tiesiogine ir perkeltine prasme. Viena iš tokių vietų – „Penkių kontinentų“ Mokymo centras, parengęs naudingų, įdomių ir šiuolaikinius rinkos poreikius atitinkančių kursų programą.

Mokymo centro siūlomą mokymų sąrašą kryptingai papildė „Kokybiško maketavimo“ programa. Tikėtina, kad šie mokymai bus naudingi tiems, kurie nori išmokti dirbti leidybos programomis. Kad galėtum maketuoti, nereikia būti menininku ar Dailės akademijos absolventu – išmokti maketavimo paslapčių gali bet kuris, kuriam tai įdomu. Juolab, kad dirbantys su leidybos programomis dėstytojai teigia, jog norintieji išmokti maketuoti turi vadovautis pirmiausia ne vadovėliu, o analizuoti kitų darbus, gilintis į jau sukurtus pavyzdžius, eksperimentuoti. Vadovėlinės žinios – tai jau antraeilis dalykas. Šiame moksle svarbiausia kūrybiškumas, idėjos ir jausmas, kad dirbi tai, ką mėgsti.  

Sumaketuoti leidinį iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai paprasta. Tereikia tik būti įvaldžiusiam kompiuterines technologijas. Tiesa, šiandien dauguma žmonių gana neblogai susipažinę su šiomis technologijomis ir parengti bei išspausdinti nesudėtingą leidinį – pranešimą, referatą ar kitą dokumentą – gali kone kiekvienas. Tačiau tai nereiškia, kad toks žmogus gali imtis leidybos. Kiekvienas leidinys privalo turėti savo „veidą“ ir „dvasią“, o ne tik būti sumaketuotas. Tačiau kai kurių šiandienių leidinių negalima pavadinti sumaketuotais. Dėl šios priežasties dauguma jų praranda savo kokybę, nes leidėjui reikia išmanyti ir daug kitų dalykų, apie kuriuos sužinos Mokymo centro klausytojai, pasirinkę kursą „Kokybiškas maketavimas“.

Mokymus veda patyrusi maketavimo profesijos mokytoja, „Penkių kontinentų“ Mokymo centro dėstytoja, laikraščio „Ukmergės žinios“ maketuotoja Vilma Gudeikaitė. Gerbiama ir mylima mokinių, vertinama kolegų Vilma sugeba uždegti ir kursų klausytojus, kurie pasiryžta šturmuoti maketavimo meną.

Prie artimiausių mokymų prisijunk ir Tu! Plačiau >>>