Londono mokslo muziejuje – du KTU sukurti robotai

Lapkričio 30 d.–gruodžio 4 d. Londono mokslo muziejuje vyko robotų festivalis, kuriame pristatyta daugiau negu 20 robotų, iš kurių daugelis sukurti Europos mokslo laboratorijose ir Britanijoje rodyti pirmą kartą. Tarp šių pasaulinio lygio „protingųjų“ mechanizmų ir du Kauno technologijos universitete pagaminti ir suprogramuoti robotai.

Parodoje buvo galima išvysti naminius robotus, ekspresyvius robotus, robotų spiečius, plaukiančius robotus, tiriančius robotus, robotus humanoidus, besimokančius robotus.

Kauno technologijos universiteto pristatytus robotus: humanoidą trenerį Juozą ir „Candybot“, sukūrė Bernardas Navickas. Abu robotai rodyti sekcijoje „Mind & Body“.

„Robotvilis“ arba robotų festivalis organizuojamas bendradarbiaujant su ES Kognityvinių sistemų ir robotų programa, Europos Komisijos atstovybe Jungtinėje Karalystėje, EUNIC. Robotų festivalyje visuomenė supažindinama su naujausiais Europoje sukurtais robotais, jų dizainu ir panaudotomis inovacijomis. Taip pabrėžiama kultūrinė robotų svarba.