Informacinių technologijų plėtra NDNT leis taupyti laiką, finansus bei kaupti aktualią statistiką

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) vykdoma informacinių technologijų plėtra jau nuo šių metų rugpjūčio leis tarnybos klientams neįgalumo ar darbingumo lygių vertinimui registruotis iš anksto internetu. Be to, bus vykdomi elektroniniai duomenų mainai tarp NDNT ir sveikatos priežiūros įstaigų, šitaip taupant laiką ir finansinius išteklius, bei tęsiamas centralizuotos neįgaliųjų duomenų bazės kūrimas.

Išankstinės registracijos metu internetu bus galima pateikti ir daugelį reikiamų duomenų bei užsiregistruoti apsilankymui teritoriniame NDNT skyriuje. Žmogų užregistruoti, pasinaudojus sistema, galės ir jį gydantis gydytojas, elektroniniu būdu pateikdamas siuntimą į NDNT. Ši naujovė padės žmonėms taupyti laiką ir negaišti jo stovint eilėse.

Technologinės naujovės leis tarnybai ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms keistis informacija elektroniniu būdu, taip taupant ne tik laiką, bet ir finansinius išteklius. Iki šiol gydytojų siuntimai ir susiję dokumentai tarnybai buvo teikiami tik popieriniu formatu, vertinimo metu kilus papildomiems klausimams tarnybos specialistai užklausas gydymo įstaigoms taip pat teikė popieriniu būdu. Įgyvendinamos naujovės leis duomenimis keistis elektroniniu būdu, tad tai bus galima padaryti gerokai greičiau, be to, parengti dokumentai liks duomenų bazėje, jų gydytojui nereikės kiekvienąkart pildyti iš naujo.

„Kol kas numatytas NDNT elektroninis keitimasis dokumentais su trimis įstaigomis – VšĮ Šeškinės poliklinika, VšĮ Centro poliklinika ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikomis, tačiau sieksime, kad ateityje butų sudarytos sąlygos elektroninius duomenų mainus vykdyti su visomis sveikatos priežiūros įstaigomis“, - sakė NDNT direktorius Zdislavas Skvarciany.

Įgyvendinant pokyčius, taip pat kuriama šalyje unikali neįgaliųjų asmenų duomenų bazė, padėsianti kaupti ir patogiu būdu operatyviai gauti statistinę informaciją apie neįgaliųjų skaičių, negalios priežastis, ligas ir kt. Iki šiol tokios bazės Lietuvoje nebuvo, neįgaliųjų asmenų bylos buvo kaupiamos decentralizuotai ir popieriniu formatu. Šiuo metu į informacinę sistemą yra suvedamos archyvinės NDNT klientų dokumentų bylos, po metų ši centralizuota elektroninė duomenų bazė bus baigiama kurti.