SEB bankas: lėšų pervedimo operacijų, atliekamų mobiliuoju telefonu, padaugėjo penkis kartus

Šalyje sparčiai daugėjant išmaniųjų telefonų ir pingant mobiliajam internetui, didėja ir mobiliosios bankininkystės populiarumas. SEB banko statistika rodo, kad per pirmą šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais, prisijungimų prie banko paslaugų sistemos mobiliuoju internetu skaičius išaugo tris kartus, o lėšų pervedimo operacijų atlikta penkis kartus daugiau.

Banko duomenimis, prie mobiliosios bankininkystės sistemos lietuviai prisijungia vidutiniškai kartą per savaitę, o per mėnesį vidutiniškai tris kartus perveda pinigus. Mobiliosios bankininkystės naudotojai taip pat reguliariai peržiūri sąskaitų likučius, atliktų operacijų istoriją, stebi valiutų kursus. SEB banko mobiliosios bankininkystės vartotojų skaičius šių metų birželio pabaigoje, palyginti su 2011 metų birželio statistika, išaugo penkis kartus.

„Nuolat vystantis mobiliųjų telefonų technologijoms, klientų įpročiai kinta labai sparčiai. Dėl šios priežasties pernai daug dėmesio skyrėme paslaugų mobiliuoju telefonu tobulinimui – atnaujinome mobiliesiems telefonams pritaikytą banko interneto svetainę, pristatėme specialiai išmaniųjų telefonų turėtojams skirtą programėlę, padedančią greitai ir saugiai naudotis banko paslaugomis telefonu“, – sakė SEB banko prezidento pavaduotojas Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak V. Doveikos, mobiliosios bankininkystės populiarumo didėjimui daug įtakos turės ir šių metų kovo mėnesį banko klientams pasiūlytas mobilusis elektroninis parašas, kuris atstoja slaptažodžių kortelę ar elektroninį slaptažodžių generatorių ir padeda dar patogiau naudotis banko paslaugomis mobiliuoju telefonu.

„Tarptautiniai tyrimai rodo, kad žmonės daugiausia reikalavimų kelia banko paslaugų mobiliuoju internetu saugumui. Būtent mobilusis elektroninis parašas padeda užtikrinti, kad be mobiliojo telefono savininko, kuris žino specialius PIN kodus, niekas neturės galimybės atlikti finansinę operaciją. Pastebime, kad ir mums pasiūlius naudoti tokį parašą, banko paslaugų mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais populiarumas dar sparčiau ėmė augti“, – sako V. Doveika.

Mobilioji bankininkystė sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tarptautinės agentūros „Juniper Research“, kurios specializacija yra IT ir technologijų sektorių tyrimai, duomenimis, 2010 metais pasaulyje buvo apie 200 milijonų mobiliosios bankininkystės vartotojų, o 2013 metais prognozuojama sulaukti iki 400 milijonų vartotojų