Kompiuterinė „šypsenėlė“ švenčia trisdešimtmetį

„Šypsenėlė“, kurią lakoniška interneto vartotojų kalba priimta vaizduoti dvitaškiu, brūkšneliu ir skliausteliu :-), rugsėjo 19 d. švenčia 30 metų jubiliejų.

Internetinę šypseną 1982 metais sugalvojo Pitsburgo Karnegi-Melono universiteto profesorius Scottas Fahlmanas, kad interneto vartotojai galėtų išreikšti savo emocijas. Dabar bet kuris vartotojas žino, kad šypseną galima išreikšti simboliais :-), o nepasitenkinimą :-(.

Iš pradžių „šypsenėlę“ naudojo tik Karnegi-Melono universiteto darbuotojai, tačiau ji greitai išplito ir po kitas mokslo įstaigas.

Per 35 mokslinio darbo metus Scottas Fahlmanas padarė daugybę tyrimų dirbtinio intelekto ir komunikacijų srityje, tačiau plačiai išpopuliarėjo būtent kaip „šypsenėlės“ kūrėjas.

Šios naujovės sėkmė nustebino ir patį kūrėją. „Buvo nuostabu sekti, kaip ir iš miniatiūrinio pranešimo ekrane, kurį sugalvojau per dešimt minučių, susiformuoja reiškinys ir paplinta po visą pasaulį", – kartą prisipažino profesorius.

Šiuo metu internete galima sutikti keletą dešimčių „šypsenėlių“ rūšių, sukurtų iš įvairių grafinių simbolių derinių. O Pitsburgo Karnegi-Melono universitetas jau penkerius metus „šypsenėlių“ gimimo dieną teikia premiją „Smiley Award“ už išskirtines naujoves, padedančias tobulinti bendravimą kompiuterine technika.