Vilniaus TV bokšte kovą už laisvę savo piešiniais primena mokiniai

Vilniaus TV bokšte prie ekspozicijos Lietuvos laisvės gynėjams atminti atidaryta piešinių paroda „Sausio bokštai“. Mokinių darbai istorinėje vietoje iškabinti dvidešimt antrųjų Laisvės gynėjų dienos metinių proga ir bus eksponuojami iki kovo 11 d.

Parodos atidaryme dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė patriotinio vaikų švietimo svarbą: „Patriotinis ugdymas mokyklose turėtų būti vienas iš pamatinių dalykų – įvairiose pamokose ir po jų, mokiniams patraukliomis formomis. Mokyklos skatinamos nuolat ieškoti naujų pilietinio, patriotinio ugdymo būdų, taip pat ir kalbant apie valstybės švenčių minėjimą: kad pasibelstų į vaikų širdis, leistų prisiliesti prie dar gyvos istorijos ir suprasti, kaip radosi mūsų valstybė, kas svarbu mūsų tautai, kokią kainą mokėjome už laisvę". Pasak ministro, šis jau keliolika metų vykstantis mokinių darbų konkursas ir yra viena iš tų įdomiųjų patriotinio ugdymo galimybių, kai vaikai ir patys mokosi jų tėvų išgyventos istorijos, ir kitiems ją pasakoja – įtaigiai, patraukliai, talentingai.

„Jie jauni ir patys nematė atriaumojančių tankų, bet piešia taip nuoširdžiai, tarsi čia būtų buvę drauge su gynėjais. Reiškia, tautos istorija perduodama iš širdies į širdį. Manau, yra labai prasminga, kad po dviejų dešimtmečių lemtingus sausio įvykius prie bokšto mums primena būtent vaikai“, – sakė parodos atidarymo dieną Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys.

Vilniaus TV bokšte eksponuojami kasmetinio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro drauge su Švietimo ir mokslo ministerija rengiamo konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešiniai. Šiam konkursui moksleiviai pateikia ne tik piešinius, bet ir rašinius, apybraižas, savo sukurtas dainas, eilėraščius, filmus, instaliacijas ir kitų meninės išraiškos formų darbus.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė pasakojo, kad dalyvaudami konkurse mokiniai artimiau susipažįsta su žmonių likimais sudėtingais Lietuvos istorijos laikotarpiais – tremties, partizaninio karo, Lietuvos laisvės gynimu 1991 m. sausį.

Pirmieji parodą apžiūrėjo į susitikimą Vilniaus TV bokšte atvykę Sausio 13-ąją nukentėjusiųjų draugijos nariai ir šio renginio svečiai.
Vilniaus TV bokšto darbo metu parodą ir nuolatinę ekspoziciją Lietuvos laisvės gynėjams atminti galima apžiūrėti nemokamai.