SEB bankas kviečia moksleivius pasitikrinti finansines žinias internetu

 

Šiandien visame pasaulyje minima Vaikų finansinio švietimo diena. SEB bankas, palaikydamas Lietuvos banko iniciatyvą šiemet pirmą kartą paminėti šią dieną Lietuvoje, siūlo moksleiviams internetu atlikti testą „Kaip nepasiklysti finansų pasaulyje?“. Testas moksleiviams padės pasitikrinti ir pagilinti finansines žinias, sužinoti daugiau apie asmeninių finansų valdymą ir bankų veiklą.

SEB banko parengtas testas „Kaip nepasiklysti finansų pasaulyje?“ pritaikytas 9–12 klasių moksleiviams, tačiau jį atlikti ir pasitikrinti finansines žinias gali ir jaunesni moksleiviai, ir moksleivių tėvai, tekstas gali būti naudingas ir ekonomikos, matematikos ar kitų dalykų mokytojams pamokose. Testą „Kaip nepasiklysti finansų pasaulyje?“ galima rasti SEB banko interneto svetainėje.

Atsakius į testo klausimus ir gavus rezultatus, galima atsisiųsti teisingus atsakymus kartu su išsamiais užduočių paaiškinimais.

„Nuolat stengiamės plėsti gyventojų žinias apie finansus, ekonomiką, asmeninių finansų valdymą, todėl, tęsdami savo ilgalaikį įdirbį, tapome Lietuvoje minimos pasaulinės Vaikų finansinio švietimo dienos dalyviais. Tikimės, kad taip padėsime ugdyti vaikų ir jaunimo finansinį išprusimą, o įgytos žinios pravers jiems ateityje priimant teisingus finansinius sprendimus ir tvarkant asmeninius finansus“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Vaikų finansinio švietimo dieną įvairius renginius ir pradinukams, ir vyresniems moksleiviams organizuoja ir kitos šalies finansų institucijos.

Vaikų finansinio švietimo diena Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. Ši organizacija yra ne pelno siekianti organizacija, įkurta 2011 metų liepos mėnesį Amsterdame ir vienijanti šalių vyriausybės įstaigas, centrinius bankus, taip pat komercines finansų įstaigas, nevyriausybines organizacijas ir akademinės bendruomenės atstovus. Organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pi