„Apple“ prieš „Samsung“: dvikova be pralaimėtojo

Amžina didžiųjų korporacijų „Apple“ ir „Samsung“ dvikova dėl įvaizdžio, geriausių vietų parduotuvių lentynose ir vartotojų širdžių jau nestebina. Tačiau kaskart  rinkoje pasirodžius naujai vieno gamintojo prekei, su nekantrumu laukiama  kito prekės ženklo atsako į tai.

Štai 5 įdomiausios ir, ko gero, brangiausios „Apple” ir „Samsung” kovos

1 raundas. „Apple” ir „Samsung” dvikova tapo oficiali 2011 m. balandį., kai „Apple“ korporacija pateikė ieškinį „Samsung” dėl visiško „iPhone” ir „iPad” nukopijavimo.

Kalifornijos federalinis teismas „Samsung“ korporaciją pripažino kalta dėl „Apple“ priklausančios intelektinės nuosavybės naudojimo. Įrodyta, kad „Samsung“ neteisėtai naudoja technologijas „bounce–back“, „pinch–to–zoom“ bei keletą dizaino elementų. Teismo sprendimu „Samsung” sumokėjo „Apple“ 1,05 mlrd. JAV dolerių kompensaciją.

Laimi: „Apple“.

2 raundas. 2011 metais „Apple“ kompanijai paskelbus, kad „iPhone 4” yra ploniausias išmanusis telefonas pasaulyje,  „Samsung“ pateikė protestą dėl melagingos žinutės, esą „iPhone 4” korpuso storis lygus 9,3 mm,  o “Samsung” “Galaxy S II“– 8,71 mm. “Samsung” nelaimei Didžiosios Britanijos reklaminių standartų komitetas po papildomų matavimų sutiko su „Apple“ tvirtinimu, kad “Galaxy S II” korpusas apatinėje dalyje turi sustorėjimą, dėl kurio Samsung telefonas „paauga“ iki 9,91 mm.

Laimi: „Apple“.

3 raundas. Elektronikos milžinė „Samsung” savo poreikius absoliučia dalimi gali patenkinti pati, įskaitant ekranų, procesorių ir atminties mikroschemų gamybą. Korėjiečiai gamina daugiausia DRAM ir NAND Flash atminties mikroschemų, be kurių išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai yra neįsivaizduojami. Mažiems gamintojams atsisakius „Apple“ užsakymu gaminti didelius kiekius nestandartinės atminties įrenginių, JAV bendrovei tektų naudoti sprendimus, kurie neleistų jos produkcijai išsiskirti iš kitų.

Laimi: „Samsung“.

4 raundas. JAV Tarptautinė prekybos komisija (ITC) 2013 m. rugpjūčio pradžioje nusprendė, kad „Samsung“ pažeidė du „Apple“ patentus. Todėl šalyje buvo uždrausta prekyba nemaža dalimi „Samsung” produkcijos. JAV prezidentui Barackui Obamai nusprendus nevetuoti importo draudimo, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantys „Samsung” fanai nebegali įsigyti  8 kompanijos telefonų modelių ir „Samsung Galaxy Tab 10.1“ planšetinio kompiuterio. Tiesa, dėl šio sprendimo ypač didelių nuostolių „Samsung” nepatirs, mat uždraustieji modeliai amerikiečių nėra itin mėgstami.

Laimi: „Apple“.

5 raundas. Rugsėjo mėnesį „Samsung” pristatė išmanųjį laikrodį  „Samsung Galaxy Gear”. Kalbama, kad „Samsung“ ir „Apple“ lenktynės dėl išmaniojo laikrodžio gamybos prasidėjo dar tada, kai pasklido gandai, kad „Apple“ turi išmaniojo laikrodžio „iWatch” viziją. Nuo tada korėjiečių kompanija užsispyrė pirmieji paleisti naujajį produktą į rinką. Galbūt todėl šis prietaisas nenustebino savo išmanumu, be to, turi nemažai trūkumų ir yra brangus.

Vis dėlto laimi: „Samsung“.

Reziumuojant  3:2 „Apple” naudai, tačiau apie kovos pabaigą kalbėti dar gerokai per anksti. „Samsung“ yra stipri korporacija ir neketina nusileisti amerikiečių bendrovei, kurios pozicijos rinkoje susvyravo po jos įkūrėjo ir charizmatiškojo technologijų revoliucionieriaus Steve'o Jobso mirties.