Mokiniams eurą pažinti padės elektroniniai dienynai

Būsimus euro naudotojus – mokinius – esminės žinios apie bendrąją euro zonos valiutą pasieks per jiems įprastus elektroninius dienynus, kurie pakeitė tradicines pažymių knygeles ir popierinius dienynus daugelyje šalies mokyklų.

„Naujosios technologijos, kurioms jaunoji karta ypač imli, sudaro galimybių gauti informaciją operatyviai ir trumpiausiu keliu. Todėl per elektroninius dienynus mokinius pasieksiančios žinios padės su kaupu atsakyti į jau dabar jiems kylančius klausimus: „Kaip atrodo eurų banknotai? Kokias eurų monetas naudosime? Kaip pasikeis skaitinė prekių ir kišenpinigių išraiška?“ Pažymio už šias žinias niekas nerašys, tačiau be jų – nė žingsnio“ – teigia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Galimybę gauti informacijos apie bendrąją valiutą šalies mokiniams ir jų tėvams bei mokytojams užtikrina Lietuvos banko bei Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva į euro informavimo kampaniją nekomerciniais pagrindais įsitraukę elektroniniai mokymosi tinklai Mano dienynas, TAMO ir Vdienynas.

Šiuo metu Lietuvos mokyklose mokosi beveik 400 tūkst. mokinių. Daugiau nei 85 procentai mokinių, jų tėvų ir mokytojų naudojasi vieno iš šių elektroninių dienynų paslaugomis.

„Kažkada naujove buvę elektroniniai dienynai dabar tokie įprasti, kaip greitai bus įprastas ir euras. Tikimės, kad elektroninių dienynų greičiausiai ir plačiausiai paskleista aktuali informacija apie naująją valiutą mokiniams bus vertinga ir įdomi,“ – sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Iki pat euro įvedimo prie elektroninių dienynų prisijungę vartotojai galės susipažinti su eurų banknotais ir monetomis, lito ir euro keitimo kursu, bus kviečiami nemokamai apsilankyti Euro parodoje Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, Vilniuje, ir aktyviai dalyvauti nuotraukos iš Euro parodos konkurse bei kitose su euro įvedimu susijusiose akcijose.

Mamos ir tėčiai bus kviečiami pasirašyti ar bent jau aptarti tėvų ir vaikų tarpusavio supratimo memorandumą apie kišenpinigius.

Mokytojams, prisijungusiems prie elektroninių dienynų, Lietuvos bankas siūlys atsisiųsti elektroninius pratybų sąsiuvinius ir paskaitėles „Pažink ir išmok skaičiuoti eurus“, skirtus skirtingų klasių mokiniams. Juos parengė Lietuvos banko Pinigų muziejus ir naudoja edukacinėje euro programoje.