VU ir LMTA vykdys jungtinę magistrantūros studijų programą

Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuo rudens pradės įgyvendinti jungtinę muzikos terapijos magistrantūros studijų programą. VU rektorius prof. Artūras Žukauskas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas pasirašė jungtinės veiklos sutartį.

„Programa ypatinga tuo, kad ji ne tik yra tarpkryptinė, siejanti muzikos žavesį ir medicinos naudą, bet ir bus vykdoma suderintomis dviejų universitetų dėstytojų pajėgomis. Tai – gražus pavyzdys, rodantis, kad universitetai gali ne konkuruoti, o sinergiškai dirbti kartu“, – sako VU Senato Studijų komiteto pirmininkas prof. Gintautas Tamulaitis.

Vienas esminių naujosios studijų programos tikslų – parengti medicinos ir sveikatos magistrą, profesionaliai taikantį muzikos terapiją asmens sveikatos ir gerovės srityje: gebantį įgyvendinti muzikos terapijos programas įvairioms klientų grupėms sveikatos priežiūros, socialinėse ir specialiojo ugdymo įstaigose, skirtingose sociokultūrinėse aplinkose. Muzikos terapijos studijos jungs muzikos, medicinos, psichologijos, psichoterapijos, muzikinio ugdymo, specialaus ugdymo, sociologijos sričių žinias ir gebėjimus.

Muzikos terapiją studijuoti galės įgijusieji muzikos, meno (muzika) pedagogikos, slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, socialinio darbo psichologijos bakalauro ir medicinos magistro laipsnį. Konkursinį balą sudarys diplomo priedėlio pažymių vidurkis, baigiamojo darbo ir/ar baigiamojo egzamino pažymys (pažymių vidurkis), papildomų studijų egzaminų pažymių vidurkis ir motyvacinio pokalbio pažymys. Motyvacinio pokalbio metu bus vertinamas psichologinis pasirengimas darbui ir patirtis su asmenimis, turinčiais sveikatos sutrikimų ir/ar negalių.

Studentų priėmimas į šią programą vyks kas antrus metus pakaitomis. Pirmaisiais šios programos vykdymo metais priėmimas vyks Vilniaus universitete, kitais metais – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.