Geri norai gali tapti gerais darbais

Daryti gerus darbus, dalytis gerumu ir šiluma su tais, kuriems labiausiai to reikia, – tai dovana ne tik imančiam, bet ir duodančiam. Tuo netruko įsitikinti ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai, rugsėjo pradžioje apsilankę ilgametės savo bičiulės gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ būstinėje Vilniuje. Vizito metu grupės specialistai sėmėsi gerų emocijų – žaidė su globotiniais, klausė jų gyvenimo istorijų. Svečiai taip pat parūpino reikalingiausių daiktų, iš arčiau susipažino su įstaigos veikla.

Organizacijos direktorė ir jos steigėja Vesta Auškalnienė teigė, kad per metus į gyvūnų prieglaudą Vilniuje atvyksta per 300–400 naujų gyventojų, todėl įvairiapusė parama yra ypač reikalinga. „Prieglaudoje globojamų gyvūnų maistui, vaistams ir įvairioms priemonėms reikia nemažai lėšų, tačiau dar labiau augintiniams reikia žmogaus dėmesio. Todėl žmonės prieglaudoje ypač laukiami, o labiausiai jų laukia mūsų keturkojai, kuriais nuolat rūpinasi gyvūnų mylėtojai. Be to, svarbu siekti, kad išmetamų gyvūnų skaičius mažėtų. Tam reikia keisti požiūrį į gyvūnų laikymą – prieš priimant sprendimą įsigyti naują šeimos narį, galvoti ne apie tai, ką jis žmogui duos, o apie tai, ką pats žmogus gali jam pasiūlyti“, – sakė V. Auškalnienė.

Šiuo metu „Lesės“ prieglaudoje Vilniuje dirba apie 70 savanorių. Vieni iš jų budi prieglaudoje, kiti rūpinasi informacijos sklaida internetinėje erdvėje, fotografuoja ir publikuoja gyvūnų nuotraukas, kad šie greičiau susirastų šeimininkus, treti rengia tradicinę akciją „Pagauk-sterelizuok-paleisk“ ir kt. Šie žmonės dirba be atlygio – didžiausias atpildas jiems yra žmonių palaikymas, geraširdžiai šeimininkai ir saugūs namai gyvūnams.

Anot savanorės Renatos, prieglaudoje esantys gyvūnai yra daugelio pamiršti ir jais rūpintis ryžtasi ne kiekvienas. Tačiau jiems taip pat reikia dėmesio, šilumos ir, žinoma, priežiūros. „Nesvarbu, ar gyvūnas yra jaunas, ar senas, sveikas ar sužeistas – visiems jiems reikia rūpesčio ir meilės. Nors namus sunkiau randa turintys sveikatos problemų ar garbaus amžiaus gyvūnai, tačiau yra ir išimčių. Gerai prisimenu, kai regėjimo negalią turinti mergina panoro globoti tokios pat lemties jau suaugusį katinėlį“, – pasakojo jau 7-erius metus „Lesėje“ savanoriaujanti moteris.

Per beveik 8-erius veiklos metus „Lesė“ namus padėjo surasti daugiau nei 5 tūkst. benamių šunų ir kačių, prisidėjo prie daugiau nei 6 tūkst. gyvūnų sterilizavimo. Šiuo metu „Lesės“ prieglaudos veikia Vilniuje, Kaune, Tauragėje ir Jonavoje.

Daugiau apie informacijos apie savanorystę „Lesėje“ rasite čia.

 

Vaizdo siužetas