Japonai sukūrė programą, padedančią priimti sudėtingus sprendimus

Japonijos bendrovė „Hitachi“ sukūrė kompiuterinę programą, kuri padeda priimti sudėtingus sprendimus.

Jos darbo principas – internete laisvai prieinamų naujienų analizė. Per vieną minutę programa gali peržiūrėti apie 10 mln. straipsnių nurodyta tema ir sudėlioti visus argumentus „už“ ir „prieš“. Po to algoritmas atrenka vertingiausius iš jų ir sudaro lentelę, kuria remdamasis naudotojas ir turi priimti galutinį sprendimą vienu ar kitu klausimu.

Išbandant naująją programą, jai buvo užduotas toks klausimas: ar reikia Japonijoje įteisinti lošimų namus. Kaip argumentus „už“ programa pateikė didesnį darbo vietų skaičių, ekonomikos augimo skatinimą, o argumentais „prieš“ tapo nusikaltimų skaičiaus augimas ir priklausomybė nuo lošimų.

Kol kas „Hitachi“ siūlo tik anglakalbę programos versiją. Tačiau metų pabaigoje žadama baigti kurti programą japonų kalba.

Kūrėjų teigimu, ši naujovė bus naudinga tose srityse, kur tenka analizuoti didelius duomenų kiekius. Pavyzdžiui, sujungus šią programą su pacientų duomenų baze, ligų istorijomis, ekspertų publikacijomis, būtų galima greičiau priimti sprendimą dėl gydymo skyrimo. Taigi, net jauni ir nepatyrę gydytojai galėtų spręsti sudėtingus uždavinius lyg patyrę profesionalai. Kita programos panaudojimo sritis galėtų būti pramoninė gamyba. Čia dirbtinis intelektas galėtų padėti atrasti klaidas ir sudaryti trumpą būtino įrenginių remonto analizę.

Vis dėlto bendrovė „Hitachi“ pabrėžia, kad galutinį sprendimą bet kuriuo atveju priima žmogus, o ne programa. Ji tėra pagalbinė priemonė.

Tikimasi, kad 2016 metais dirbtinio intelekto technologijų tyrimams Japonijoje bus skirta apie 83,4 mln. JAV dolerių. Šios šalies valdžios atstovų teigimu, tai būtina norint į kasdienį žmonių gyvenimą įtraukti įvairius robotus ir kompiuterines programas.